متن کامل خبر


 
 با حکم وزیر علوم؛ سرپرست دانشگاه منصوب شد

خلاصه خبر:  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طی حکمی دکتر «فرهاد دانشجو» را به عنوان «سرپرست دانشگاه تربیت مدرس» منصوب کرد.

در این حکم آمده است؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «سرپرست دانشگاه تربیت مدرس» منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی و روحیۀ انقلابی و توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)،نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری به ویژه «تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» با رویکردی تحول گرایانه و مسأله محور در راستای تحقق «تمدن نوین اسلامی»، حرکت در مرزهای دانش و دستیابی به دیپلماسی و مرجعیت علمی به انجام رسانید.
توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین طی نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های «دکتر محمد‌ تقی احمدی» رییس پیشین دانشگاه تربیت مدرس در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
گفتنی است دکتر فرهاد دانشجو استاد تمام گروه مهندسی سازه و زلزله دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست است. وی پیش از این از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۸۹ بمدت ۵ سال رییس دانشگاه بود. ۳ سال ریاست مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن (که یک سازمان مستقل تحت نظر وزارت راه و شهرسازی است) و یک سال و نیم ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر سوابق مهم اجرایی سرپرست جدید دانشگاه می باشد.


4 آبان 1400 / تعداد نمایش : 2124