متن کامل خبر


 
دانشجویان غیربومی دانشگاه برای حضور در خوابگاهها نوبت بندی می شوند

خلاصه خبر: رییس دانشگاه گفت: احتمالا از ۱۵ آبان و در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای دانشجویانی که از شهرهای مختلف به دانشگاه می آیند، نوبت‌بندی خوابگاه ها را خواهیم داشت.

دکتر احمدی در گفتگویی، با اشاره به چالش‌های حضوری شدن دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان و همچنین تمهیدات دانشگاه در راستای حفظ سلامت دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان گفت: مهمترین مشکل ما بعد از حضوری‌شدن و تجمع دانشجویان در دانشگاه، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورد استقرار دانشجویان در خوابگاه‌هاست.
رییس دانشگاه با اعلام اینکه تمام دانشجویان و اساتید دانشگاه واکسینه شده اند، گفت: همه دانشجویان دانشگاه دز اول را دریافت کرده اند و همینطور اکثر قریب به اتفاق دانشجویان نیز نوبت دوم واکسن را هم تزریق کرده اند.
احمدی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری با توجه به شکننده‌بودن شرایط کرونایی، اجازه استقرار عادی در خوابگاه‌ها همانند گذشته یعنی اسکان ۵ یا ۶ نفر در هر اتاق را نمی‌دهد و اصلاً به صلاح نیست این تعداد دانشجو حتی با وجود تزریق واکسن در یک اتاق حضور داشته باشند.
وی در ادامه بیان کرد: احتمالاً برای دانشجویانی که از شهرهای مختلف به دانشگاه می آیند، نوبت بندی خوابگاه‌ها را خواهیم داشت و به طور مثال در دو یا سه نوبت در فواصل یک ماه و نیمه دانشجویان می‌توانند در خوابگاه اسکان داشته باشند.
احمدی ضمن بیان اینکه کلاس‌های حضوری عملی دانشجویان آغاز شده است، تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات ما، هزینه‌های تغذیه دانشجویان است که بسیار رشد کرده و بودجه دانشگاه‌ها از این بابت بسیار شکننده است؛ امیدواریم بودجه مصوب مجلس سر موقع به دانشگاه‌ها اختصاص یابد؛ چرا که دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه تربیت مدرس از نظر بودجه‌ای در شرایط تنگنا قرار دارد. در این راستا سازمان امور دانشجویان وعده کمک‌هایی را داده که امیدواریم محقق شود.
رییس دانشگاه در پایان با بیان اینکه به نظر بنده آغاز حضوری شدن ناگهانی و فوری دانشگاه‌ها مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، گفت: ما نگران دانشجویانی هستیم که از شهرهای قرمز به دانشگاه می آیند و در این شرایط خطر ابتلای سایر دانشجویان افزایش می‌یابد و از سوی دیگر قرنطینه کردن تعداد زیاد دانشجو پیچیدگی‌های خاصی دارد.


26 مهر 1400 / تعداد نمایش : 1315