متن کامل خبر


 
عضو هیات علمی دانشگاه به عنوان پژوهشگر نمونه دریایی برگزیده شد

خلاصه خبر: به مناسبت روز جهانی دریانوردی از دکتر علیرضا ریاحی بختیاری عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی به عنوان پژوهشگر نمونه دریایی تقدیر شد.

آیین سی و سومین گرامیداشت روز جهانی دریانوردی سه‌شنبه ۲۰ مهرماه با حضور جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه و ارتش و مدیران ارشد ارگان‌های دریایی کشور در مرکز آموزش دریانوردان در تهران برگزار شد و از پیشکسوتان و دریاییان نمونه تقدیر به عمل می آید.
در این مراسم از دکتر علیرضا ریاحی بختیاری عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی به واسطه انجام تحقیقات و طرح های پژوهشی در حوزه آلودگی دریا و چاپ مقالات علمی پژوهشی در این حوزه به عنوان پژوهشگر نمونه دریایی تقدیر شد.
دکتر علیرضا بختیاری مدرک کارشناسی مهندسی علوم محیط زیست از دانشگاه علوم کشاورزی گرگان،‌ کارشناسی ارشد آلودگی محیط زیست از دانشگاه تربیت مدرس و دکتری ژئوشیمی محیط زیست از دانشگاه پوترای کوالالامپور می باشد. وی در سال ۱۳۷۳ با کسب رتبه ممتاز در رشته علوم محیط زیست گرایش آلودگی محیط زیست فارغ التحصیل و در سال ۱۳۷۴ به عنوان مربی در گروه محیط زیست به استخدام در آمد. دکتر بختیاری در سال ۱۳۸۸ با کسب رتبه ممتاز موفق به اخذ دکتری در گرایش فناوری کنترل آلودگی محیط زیست گردید. در سال ۱۳۹۲ به مرتبه دانشیاری و در سال ۱۳۹۶ به مرتبه استادی ارتقاء یافت.
استاد نمونه دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگر برتر استان مازندران در رشته های منابع طبیعی و کشاورزی، انتخاب به عنوان سرآمد علمی کشور در سال ۱۴۰۰ از جانب فدراسیون سرآمدان علمی ایران دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت مدرس در سال های ۱۳۹۳، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸ از جمله برخی از افتخارات دکتر ریاحی می باشد.
روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت را به دکتر ریاحی و جامعه دانشگاهی به ویژه دانشگاهیان دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نور تبریک می گوید.


24 مهر 1400 / تعداد نمایش : 1116