متن کامل خبر


 
تصویب راه اندازی دوره میان رشته ای علوم اعصاب شناختی – گرایش مغز و شناخت در مقطع دکتری

خلاصه خبر: در نشست نوزدهم مهرماه شورای دانشگاه، راه اندازی دوره میان رشته ای علوم اعصاب شناختی – گرایش مغز و شناخت در مقطع دکتری به تصویب رسید.

در این مراسم دکتر حسین عزیزی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی در خصوص دلایل ایجاد این رشته گفت: این رشته از جمله دوره های میان رشته ای است و در چند سال اخیر با قرار گرفتن علوم و فناوری های شناختی در اولویت الف نقشه جامع علمی کشور که در راستای سند چشم انداز بیست ساله ایران تنظیم و تصویب شده است و همچنین تصویب سند راهبردی علوم و فناوری های شناختی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ایجاد ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی، سازوکارهای لازم برای توسعه حوزه علوم اعصاب شناختی بیش از پیش فراهم شده است.
وی افزود: دانش آموختگان این رشته قادر خواهند بود به نظریه پردازی، بازبینی و بازتعریف نظریه ها و مدل سازی در چارچوب کلان علوم اعصاب شناختی بپردازند و تحلیل های برآمده از علوم اعصاب شناختی را در حوزه های میان رشته ای مرتبط به کاربرده و از این طریق تعامل بیشتری در پژوهش با دانشمندان سایر رشته های علوم شناختی داشته باشند.
دکتر عزیزی در ادامه در خصوص اعضای هیات علمی مدرس رشته، کمیته راهبری رشته، تعداد واحدها و برنامه درسی مصوب، امکانات گروه و تجهیزات آزمایشگاهی، سابقه رشته در دانشگاه و کشور و طرح موضوع در کمیسیون جامع آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه توضیحاتی عنوان کرد.
در ادامه رییس دانشگاه تصریح کرد: دانشکده علوم پزشکی ظرفیت ها و پتانسیل علمی خوبی دارد که باید در حوزه های بین رشته ای از این ظرفیت استفاده شود و بسیاری از مشکلاتی که جامعه با آنها دست به گریبان است از طریق میان رشته ای ها حل گردد.
در ادامه دوره میان رشته ای علوم اعصاب شناختی – گرایش مغز و شناخت در مقطع دکتری تصویب شد.


24 مهر 1400 / تعداد نمایش : 392