متن کامل خبر


 
کارمندان نماد فرهیختگی، رفتار دانشگاهی و موجب بقاء و استحکام دانشگاه هستند

خلاصه خبر: مراسم نکوداشت روز کارمند به صورت همگاه ۱۷ مهرماه با حضور رییس دانشگاه، معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی و 4 نماینده از کارمندان نمونه دانشگاه برگزار شد و طی آن کارمندان نمونه و شایسته تقدیر سال های ۹۸ و ۹۹ معرفی و تجلیل شدند.

در این مراسم دکتر احمدی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و روز کارمند، یاد کارمندان و اساتید درگذشته را گرامی داشت و گفت: اگر چه به دلیل شرایط همه گیری کرونا از دیدار حضوری کارمندان محروم هستیم اما همواره زحمات و تلاش همکاران را ارج می نهیم و از مشاوره و راهنمایی های آنها استفاده می کنیم.
وی افزود: کارمندان دانشگاه نماد فرهیختگی و رفتار دانشگاهی هستند و در خط مقدم دانشگاه و در مراجعه حضوری و مجازی دانشجویان، خانواده ها و مردم عادی، رفتار آنها باعث فخر و مباهات دانشگاه است. در مراجعه به یک دانشگاه از کیفیت رفتار و برخورد کارکنان آن می توان به جایگاه آن دانشگاه پی برد و دانشگاه تربیت مدرس با داشتن کارمندانی فرهیخته همواره در داخل و خارج از کشور سربلند بوده است.
رییس دانشگاه ادامه داد: دانشگاه تربیت مدرس کارمندانی زحمت کش، مسئول، دلسوز، مبتکر در حل مسائل، خوش اخلاق، خلاق و همه فن حریف دارد که قادر به رفع مشکلات هستند. بقاء و استحکام دانشگاه در گرو وجود کارمندان مسئول آن است و مدیران دانشگاه نیز همواره پشتیبان کارمندان بوده و به حوزه های مختلف کارمندی توجه خاص داشته اند.
دکتر احمدی اضافه کرد: دکتر موسوی معاون پشتیبانی همیشه دغدغه کارمندان را داشته و مدیران دانشگاه سعی کردند پرداخت حقوق، مزایا و امکاناتی که قانون تعیین کرده، برای دانشگاهیان فراهم شود. در این راستا تلاش بسیار شد که تامین بودجه برای زنان سرپرست خانوار و آموزش مستمر و توسعه آن، طرح واکسیناسیون کارکنان و خانواده آنان، توسعه و ارتقاء کیفیت بیمه تکمیلی از نتایج پیگیری معاونت پشتیبانی است.
وی با اشاره به فرایند اصلاح ساختار دانشگاه گفت: فرایند اصلاح ساختار دانشگاه بر اساس طرح تحول راهبردی باید بهینه شود و با بروز تغییر و تحولات وجود تک تک کارمندان در فرایند اداری پیوستگی و پیگیری چند بعدی را می طلبد. از آنجا که تعداد کارمندان دانشگاه نسبت به اعضای هیأت علمی رو به کاهش است، وجود هر کارمند از اهمیت بیشتری برخوردار شده است و وابستگی دانشگاه به هر عضو بیشتر از گذشته است.

رییس دانشگاه در ادامه به گزارش عملکرد دهه ی چهارم دانشگاه ( سال ۹۰ تا ۱۴۰۰) اشاره کرد و افزود: این دوران، دوره بسیار درخشانی بوده است که برخی از سال های آن در دوره مدیریت فعلی بوده، بلوغ دانشگاه در دهه ی جهارم فعالیت آن رخ داد و این حاصل زحمات همه ی مدیران و کارکنان بوده است. در این دوره، از تفاهم و همکاری بیشتری بهره بردیم و این جایگاه با کمک و مشارکت همگی کارکنان بدست آمده است. در این دوران از مشورت و همفکری شورای صنفی و هیأت اجرایی استفاده کردیم و زحمات کارکنان دانشگاه حتی کارمندانی که از پردیس مرکزی دور هستند را فراموش نخواهیم کرد.
در پایان این مراسم ۴ نماینده ی کارمندان نمونه، لوح تقدیر خود را از رییس دانشگاه دریافت کردند.


18 مهر 1400 / تعداد نمایش : 1128