متن کامل خبر


 
احتمال برگزاری حضوری امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی

خلاصه خبر: کلاس‌های نیمسال اول دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه از شنبه ۲۷ شهریورماه به صورت مجازی آغاز شده است، ممکن است با ابلاغیه وزارت علوم برخی از کلاس‌های عملی و امتحانات به صورت حضوری برگزار شوند.

دکتر محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه در گفتگویی با اشاره به اینکه اولویت حضوری بودن کلاس‌ها با آن دسته از دانشجویانی است که مشغول فعالیت‌های مربوط به پایان‌نامه و رساله خود هستند، گفت: دانشجویان نو ورودی که با محیط دانشگاه آشنایی ندارند و از عملکرد آموزشی آگاه نیستند، لازم است طی دوره‌هایی آمادگی حضور در کلاس‌های مجازی را داشته باشند.
در این میان دانشگاه تربیت مدرس سال گذشته با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا برای دانشجویان نوورود مراسم آغاز سال تحصیلی را به صورت مجازی برگزار کرد و دانشکده‌ها علاوه بر مراسم عمومی، معارفه مجازی نیز داشتند. معاون آموزشی دانشگاه در این باره اظهار داشت: در نیمسال جاری نیز برای آشنایی دانشجویان نوورود با دانشگاه، برنامه‌هایی به صورت مجازی برگزار شده است.
وی درباره آغاز فعالیت حضوری دانشجویان دانشگاه گفت: دانشجویان با اولویت‌بندی اعلام شده از سوی وزارت علوم، دز اول واکسیناسیون خود را دریافت کرده‌اند، یک‌ماه پس از آن تزریق دز دوم انجام می‌شود و بعد از آن تا مدتی به مراقبت‌های خاصی نیاز دارند، آن‌طور که پیش‌بینی می‌شود امتحانات نیمسال اول به صورت حضوری برگزار می‌شود و احتمالاً فعالیت دانشگاه‌ها از آذرماه به صورت حضوری خواهد بود.


11 مهر 1400 / تعداد نمایش : 583