متن کامل خبر


 
هشدار افزایش موارد ابتلاء به کرونا در پی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه

خلاصه خبر: مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه نسبت به کمرنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش محسوس موارد ابتلاء به کرونا در سطح دانشگاه، هشدار داد.

دکتر محمدرضا رئوفی به مشاهدات میدانی و گزارشات دریافتی مبنی بر عدم رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: مشاهدات میدانی و گزارش ها، نشان دهنده کم رنگ شدن رعایت اصول کنترل و پیشگیری از بیماری کووید 19 و در پی آن افزایش آمار ابتلاء در دانشگاه و بویژه خوابگاه های دانشجویی است.
وی افزود: با توجه به انجام واکسیناسیون دانشگاهیان، برخی از افراد به بهانه دریافت واکسن نسبت به رعایت موازین بهداشتی بی توجه هستند؛ از آنجایی که برای افراد واکسینه شده هیچ تخفیفی در رعایت پروتکل های بهداشتی نیست، رعایت اصول پیشگیری از بیماری شامل: استفاده صحیح از ماسک مناسب بهداشتی (ترجیحا" دو ماسک)، رعایت فاصله ایمن، جلوگیری از ایجاد تجمع، شستن دست ها (قبل از خوردن غذا و تماس با صورت)، برقراری شرایط تهویه هوا (باز گذاشتن پنجره ها)، قبل و بعد از واکسیناسیون ضروری است.
رئوفی در پایان تاکید کرد: با توجه به ابلاغ شیوه نامه اعمال جرایم تنبیهی عدم رعایت ملاحظات ایمنی، بهداشتی و محیط زیستی، در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت موازین بهداشتی و دریافت گزارش، با افراد خاطی مطابق قوانین اداری برخورد خواهد شد.


7 مهر 1400 / تعداد نمایش : 696