متن کامل خبر


 
امضاي تفاهم نامه همكاري ميان دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاه علوم توانبخشی

خلاصه خبر: دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاه علوم توانبخشی در راستای همگرایی علوم و توسعه فناوري، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری ميان دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به منظور گسترش ارتباطات علمی برای توسعه فناوری، دستیابی به نوآوری و بسترسازی برای تولید دانش، منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای دکتر محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس و دکتر حمیدرضا خانکه رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی رسیده است، دو دانشگاه توافق کردند که در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری با یکدیگر همکاری داشته باشند.
همکاری در ایجاد و راه اندازی دوره های میان رشته ای و تدوین دوره های آموزشی مشترک مورد تقاضای طرفین با توجه به نیازها و اولویت های وزارت بهداشت و وزارت علوم، استفاده از ظرفیت طرفین شامل تبادل استاد و دانشجو، استفاده از فضا و عرصه های آموزشی، در اختیار گذاشتن تجهیزات آزمایشگاهی و فناوری، برگزاری دوره های بین المللی مشترک و تبادل علم و فناوری با دیگر مراکز علمی در جهان از جمله توافقات دو دانشگاه است.
همچنين برگزاری دوره های کارشناسی ارشد یا دکتری پیوسته مشترک در رشته های دارای برنامه مصوب دو وزارتخانه بهداشت و علوم و برگزاری دوره های مشترک تک درس، کوتاه مدت، مهارتی و حرفه ای برای دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی و متقاضیان آزاد از طریق مراکز دفتر آموزش آزاد، EDC ، مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای، مرکز بالندگی اعضای هیات علمی، پردیس های خودگردان و بین المللی از دیگر توافقات دو دانشگاه در حوزه آموزشی است.
از مفاد اين تفاهم نامه مي توان به همکاری و حمایت از اجرای پایان‌نامه‌های مشترک دانشجویی بویژه پایان‌نامه‌های محصول محور مقاطع تحصیلات تکمیلی، انجام طرح های مشترک تحقیقاتی و فناورانه مورد توجه طرفین تفاهم نامه در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی و برگزاری کارگاه های علمی، آموزشی، مهارتی، پژوهشی، کاربردی، تجاری سازی، بین الملل سازی اشاره كرد.
همچنین ایجاد شبکه های اطلاعاتی میان دو دانشگاه به منظور اشتراک منابع علمی و بسترسازی برای تولید علوم میان رشته ای، همکاری در تقویت پارک های علمی و فناوری، مراکز رشد بویژه در زمینه فناوری های نوین در بخش حوزه علوم بین رشته ای و استفاده از قابلیت های دو دانشگاه برای اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح در حوزه تجهیزات پزشکی توانبخشی از دیگر مفاد اين تفاهم نامه در حوزه همکاری های پژوهشی دو دانشگاه است.
بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری در جهت بهره مندی از تجارب و مشاوره های اعضای هیات علمی دو دانشگاه در قالب پروژه های همکاری با صنعت، با هدف تبدیل دانشگاه به نخستین مرجع رفع نیازهای دانش محور و کارآفرین، میان دو دانشگاه صورت می گیرد.
همچنين امکان برگزاری همایش ها، نشست های علمی تخصصی و دانشجویی با محوریت توسعه امور آموزشی و پژوهشی، جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف با هدف تولید، انتقال دانش و فناوری به صورت مشترک در سطح ملی و بین المللی، ایجاد بستر مناسب جهت در اختیار قرار دادن امکانات پزشکی، پیراپزشکی و بیمارستانی مراکز وابسته و عضویت وابسته برای اعضای هیات علمی دو دانشگاه فراهم می شود.
گفتنی است در این تفاهم نامه كه مدت اجراي آن سه سال تعيين شده است، روش اجرایی و نحوه همکاری طرفین و شرایط فسخ تفاهم نامه، مشخص گرديده و تمدید اجرای تفاهم نامه نیز امکان پذیر می باشد.


24 شهریور 1400 / تعداد نمایش : 397