متن کامل خبر


 
نحوه انجام فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان با توجه به ادامه شرایط قرمز كرونايي

خلاصه خبر: معاونت پژوهشي و فناوری دانشگاه در اطلاعيه اي، نحوه انجام فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان با توجه به ادامه شرایط قرمز كرونايي را تشريح كرد.

بر اساس اين اطلاعيه با توجه به ادامه شرایط هشدار قرمز شهر تهران به منظور مدیریت فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان از تاریخ ۳۱ مرداد تا اطلاع ثانوی، ضرورت دارد فعالیت پژوهشی در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی همچنان در وضعیت بين سطح ۳ و سطح ۴ مدیریت شود.
بر اين اساس لازم است مجوز فعالیت پژوهشی و حضور در آزمایشگاه صرفا" برای دانشجویان بومی و دانشجویانی که در حال حاضر در خوابگاههای زیر نظر دانشگاه ساکن می باشند، صادر گردد.صدور مجوز فعالیت در آزمایشگاه توسط کمیته ایمنی دانشکده‌ها به تعداد محدود و الزاما برای موارد ویژه و ضروری با ظرفیت حداکثر ۵۰ درصد افراد مشمول سطح ۳ انجام شود.
صدور مجوز فعالیت، مشروط به نظارت و هدایت استاد راهنما و کمیته ایمنی دانشکده امکان پذیر می باشد.
به منظور حفظ سلامت دانشجویان لازم است کمیته‌ ایمنی دانشکده‌ها نظارت کاملا" سخت‌گیرانه بر فعالیت افراد در آزمایشگاه‌ها اعمال نمایند. طی بازدیدهای سرزده در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت پروتکل ها، مجوزها بلافاصله لغو خواهد شد.
صدور مجوز فعالیت به روال گذشته و براساس تایید کمیته ایمنی دانشکده و ارسال اسامی افراد دارای مجوز به مدیریت حراست دانشگاه با امضاء ریاست دانشکده می باشد. ارسال فهرست دانشجویان مشمول شرایط جدید به معاونت پژوهشی دانشگاه الزامی می باشد.
فعالیت‌های پژوهشی، آزمایشگاهی و حضور دانشجویان و پژوهشگران در دانشگاه مشمول پروتکل‌های ابلاغ شده به دانشگاه توسط مراجع ذی ربط می‌باشد و هر گونه تغییر در موارد ذکر شده از طریق اطلاعیه‌های آتی ابلاغ خواهد گردید.
با توجه به شرایط، برای دانشجویانی که با اعمال محدودیت‌ها از فعالیت‌های پژوهشی میدانی و آزمایشگاهی محروم می‌شوند دانشگاه به صورت متناسب افزایش مهلت تحصیل بدون احتساب در سنوات آموزشی و خوابگاهی و سایر موارد مرتبط، لحاظ می‌کند.
گفتنی است وضعيت سطح ۳، شامل اعمال بیشترین محدودیت ها (اعلام وضعیت هشدار قرمز از سوی ستاد ملی کرونا) خواهد بود و پژوهش‌های آزمایشگاهی که در صورت توقف، هزینه هنگفت مالی ایجاد می‌کند، پژوهش‌های آزمایشگاهی که در مراحل انتهایی هستند و طی چند هفته خاتمه می‌یابند، پژوهش‌های در حال انجام روی موجودات زنده و سلول تا اولین مرحله ای که قابلیت توقف وجود داشته باشد و موارد پژوهشی آزمایشگاهی که تعهد انجام خدمات حیاتی دانشگاه به سایر ارگان ها مطرح باشد (در قالب قرارداد دفتر پژوهش های کاربردی و یا مراکز پژوهشی) قابل انجام مي باشد.
در اين شرايط بايد زمان حضور در آزمایشگاه به حداقل برسد. ارتباط با دانشگاه و استاد به غیر از موارد اشاره شده ، صرفا"به صورت مجازی است و مشمول سطح ۳ نیست.
پژوهش های میدانی که نیاز به جمع آوری اطلاعات دارد مشمول سطح ۳ نیست.
سطح ۴ نيز شامل محدودیت کامل (با اعلام وضعیت هشدار قرمز از سوی ستاد ملی کرونا) مي باشد و کلیه فعالیت ها در سطح دانشگاه متوقف و ورود به آزمایشگاه بسیار محدود و به منظور رسیدگی موجودات زنده و تعمیر و نگهداری تانک های ازت و فریزرها خواهد بود.


31 مرداد 1400 / تعداد نمایش : 624