متن کامل خبر


 
حمایت دانشگاه تربیت مدرس از متقاضیان ادامه تحصیل دانشجویان تبعه افغانستان

خلاصه خبر: در پی بروز ناآرامی در کشور افغانستان، دانشگاه تربیت مدرس در اطلاعیه ای ضمن اعلام حمایت از دانشجویانی آسیب دیده شاغل به تحصیل، تسهیلات و تمهیداتی را برای ادامه تحصیل متقاضیان جدید، اعلام کرد.

متن اطلاعیه واحد بین الملل دانشگاه به این شرح است:
بسمه تعالی
با توجه به بروز حوادث اخیر در کشور افغانستان و نگرانی‌های ایجاد شده در میان دانشگاهیان از شرایط جدید این کشور، واحد بین الملل دانشگاه تربیت مدرس تمهیدات و تسهیلات زیر را به منظور حمایت از متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی و دانشجویان تبعه افغانستان فراهم آورده است.
۱- فرایند پذیرش متقاضیان جدید تبعه افغانستان برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه تسهیل شده است. درخواست های ادامه تحصیل متقاضیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ خیلی سریع بررسی شده و بصورت ویژه پیگیری می شود. همچنین فرایند ارسال مدارک این دسته از متقاضیان تسهیل شده است.
۲- علی رغم برگزاری کلاس ها به صورت مجازی و دشوار بودن شرایط ورود دانشجویان بین المللی جدید به کشور، واحد بین الملل دانشگاه درخواست صدور ویزای تحصیلی این عزیزان را به صورت فوری پیگیری می کند. همچنین مذاکراتی با سازمان امور دانشجویان وزارت عتف برای تسهیل برخی خدمات کنسولی ویژه دانشجویان افغانستانی شاغل به تحصیل در دانشگاه در جریان است.
۳- تخفیف های ویژه در شهریه تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بر اساس مجوز هیات امنای دانشگاه برای دانشجویان ممتاز و متقاضیان دارای سابقه تحصیلی مناسب، برقرار می باشد و دانشجویان با سوابق تحصیلی ممتاز می توانند از امکانات بورس تحصیلی وفق مقررات، بهره مند شوند.
۴- تسهیلات دیگری نیز برای متقاضیان و دانشجویان دختر تبعه افغانستان در سطح دانشگاه در دست بررسی است که پس از حصول نتیجه، اطلاع رسانی خواهد شد. به زودی در اطلاعیه های تکمیلی، اطلاعات بیشتری در خصوص تسهیلات اضافی در رشته های خاص و امکان انتقال از میان دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
در عین حال متقاضیان می توانند همه روزه از طریق ایمیل و شماره تلفن های زیر با واحد بین الملل دانشگاه در تماس باشند:
دریافت مدارک- خانم مسلمیان
gradadmissions.int@modares.ac.ir
امور اداری- آقای نصیری
+98-21-82884230
امور کنسولی- خانم نبی زاده
+98-21-82884232
پذیرش و ثبت نام- خانم سبحانی
+98-21-82884232
Whatsapp: +98-9109826522


31 مرداد 1400 / تعداد نمایش : 2980