متن کامل خبر


 
كارگاه بين المللي "ارتقاي شاخص هاي پايداري و مديريت سبز در دانشگاه‌ها " برگزار مي شود

خلاصه خبر: كارگاه بين المللي رتبه بندي يو آي گرين متريك دانشگاه هاي جهان با عنوان "ارتقاي شاخص هاي پايداري و مديريت سبز در دانشگاه ها " پنجم مردادماه از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت مجازي و به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار مي شود.

بهبود شاخص‌های توسعه پایدار درون دانشگاه و ایفای نقش و مسئولیت‌های اجتماعی در کمک به توسعه پایدار جامعه یکی از رسالت های مهم دانشگاههای ایران و جهان است. بر این اساس شبکه بین‌المللی یو آی گرین متریک رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها (UI Greenmetric World University Ranking) و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دو سطح بین‌المللی و ملی از طریق مجموعه‌ای از شاخص‌ها، اقدام به تشویق و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها می‌کنند.
در این راستا و با توجه به سیاست گسترش همکاری‌های علمی بین المللی، «کارگاه بین المللی ارتقای شاخص‌هاي پایداری و مديريت سبز در دانشگاه‌ها»،به همت دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه زنجان، شبكه رتبه بندي يو آي گرين متريك دانشگاههاي جهان و دانشگاه اندونزي و با مشاركت اداره كل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، مركز همكاري هاي علمي و بين المللي وزارت علوم، مرجع ملي ارتباطات آموزش و آگاهي بخشي عمومي كنوانسيون تنوع زيستي، بخش آكادميك سازمان ملل و دانشگاههاي اصفهان، فردوسي مشهد، كاشان و حكيم سبزواري برگزار می شود.


5 مرداد 1400 / تعداد نمایش : 328