متن کامل خبر


 
با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر علوم، برگزیدگان جایزه مریم میرزاخانی تقدیر شدند

خلاصه خبر: در اختتامیه چهارمین جایزه مریم میرزاخانی از برترین‌های این جایزه و همچنین برگزیدگان بخش سرآمدان و جایزه یونسکو تقدیر شد.

مراسم اختتامیه چهارمین دوره جایزه مریم میرزاخانی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دکتر غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم برگزار شد.در این مراسم از ۱۳ برگزیده جایزه مریم میرزاخانی تقدیر به عمل آمد. در بخش سرآمدان نیز ۳ نفر از زنان فعال مورد تقدیر قرار گرفتند.
معاون اول رییس جمهوری، تماس رییس‌جمهوری منتخب با جریان‌های سیاسی منتقد را اقدامی پسندیده توصیف کرد و گفت: ما نیازمند افزایش همدلی و گفت و گو در کشور هستیم و برای حل مشکلات، چالش‌ها و ابرچالش‌ها نیاز داریم همه جریان‌ها را به رسمیت بشناسیم.
اسحاق جهانگیری روز شنبه نوزدهم تیرماه در «چهارمین جشنواره ملی زن و علم، جایزه مریم میرزاخانی» در سالن مطهری دانشگاه اظهار کرد: بار دیگر توفیق نصیبم شد خدمت دوستان دانشگاهی به مناسبت جشنواره ملی زن و علم رسیدم و از معاونت امور زنان ریاست جمهوری و وزارت علوم که با همت والا تلاش کردند این جشنواره در سال‌های گذشته تشکیل شود قدردانی می‌کنم.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: حتی در این سال‌های کرونایی توفیق داشتم ۲ بار در جلسات جشنواره زن و علم حضور داشته باشم.
جهانگیری با قدردانی از دانشگاه‌های بانی برنامه اختتامیه، گفت: دانشگاهی‌ها در سال‌های گذشته به ویژه در دوران اخیر همراه بسیار مهمی برای گره گشایی از مشکلات پیش روی دولت و مسئولان بودند. در مقطعی در ابتدای تحریم‌های ظالمانه، مسائلی با تعدادی از روسای دانشگاه‌ها در میان گذاشتم که آنها هم با حضور استادان خود کارگروه‌هایی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بود تشکیل دادند و تلاش کردند راهکارهایی به دولت پیشنهاد دهند. راهکارهای مکتوب را به وزارت خانه‌های ذیربط ارجاع دادم تا برای عبور از این دوران سخت، در دستور کار دولت قرار بگیرد.
وی افزود: امروز در اینجا و در آخرین روزهای دولت دوازدهم سپاسگزاری قلبی خودم را از همه دانشگاهیانی که به دولت در این سال‌ها کمک کرده‌اند اعلام می‌کنم. دانشگاه همواره به عنوان کانون زنده و حیات بخش ارائه دهنده راهکار برای حل مشکلات کشور، باید مورد توجه قرار گیرد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: مقطعی که توسعه علم و فناوری را به عنوان یکی از مهمترین جهت گیری‌های کشور اعلام کردیم گفتیم کشور به توسعه علمی نمی‌رسد مگر اینکه به دانشگاهیان توجه شود و سعی کردیم در بخش آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و استادان در حد وسع دولت با توجه به محدودیت‌ها در بودجه اقدامی انجام دهیم که البته این اقدام برابر مشکلات و کمبودهای موجود بسیار ناچیز است.
جهانگیری برگزاری بزرگداشت برای بزرگان حوزه‌های مختلف و الگو سازی این بزرگان را سنتی بسیار نکو و ارزشمند توصیف کرد و گفت: این سنت در مورد پروفسور مریم میرزاخانی به طور مضاعف ارزشمند است. میرزاخانی دانشمندی که به جهت علمی در سطح بین‌المللی از دانش معتبری برخوردار بود و مورد توجه جهانیان قرار گرفت. به اعتبار رفتار و اخلاق انسانی که از خود در دوران کوتاه عمر پربرکت خود نشان داد و سه صفت زن بودن، جوان بودن و معلم بودنش جزو صفت هایی است که باید به آن توجه کنیم.
معاون اول رییس‌جمهوری افزود: زنان نیمی از جامعه کشور و جهان را تشکیل می‌دهند و قادرند کارهای بزرگ انجام دهند و در هر میدانی که قرار گرفته‌اند آن میدان موفقیت آنها بوده است. مریم میرزاخانی همین طور به دلیل فهمی که از جهان پیرامونی خود داشت بر اعتبار زن در آوردگاه های جهانی و مسائل مختلف علمی افزود. این صفات و ویژگی‌های او، مجموعه دولت را بر آن داشت تا برای شادروان مریم‌میرزاخانی بزرگداشت برگزار کند که خوشبختانه به مناسبت روز علم و زن جایزه مریم میرزاخانی به نخبگان و سرآمدان رشته‌های مختلف از زنان اهدا شد.
جهانگیری با تبریک به کسانی که امروز جایزه گرفتند، گفت: مطمئن و امیدوار هستم شرایطی وجود دارد تا هر یک از زنان کشور یک الگوی بزرگ در زمینه‌های علمی، ورزشی، فناوری، اقتصادی و کارآفرینی تبدیل شوند و ما در همه رشته‌ها زنان برجسته‌ای داریم.
وی، کارآفرینی کاری را عملی با ریسک پذیری بالا توصیف کرد و افزود: مهمترین ویژگی کارآفرین این است که باید ریسک‌پذیری بالا و جرأت تصمیم گیری در شرایط سخت داشته باشد و هزینه تصمیمات خود را بپذیرد. امروز زنان برجسته ای در مراکز اقتصادی و کارآفرینی فعالیت می‌کنند. ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و ۲۵ درصد مدیران کشور زنان هستند.
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: شهادت می‌دهم در رشته‌های مدیریتی بسیاری که کار بر عهده زنان سپرده شد، زنانی که مسوولیت قبول کردند مسئولیتشان را خوب انجام دادند. امروز سفیر و معاون وزیر زن داریم. در حالی که زمانی به کارایی سفیران زن تردید داشتیم اما امروز در کشورهای محل مأموریت خود خوب عمل کردند.

جهانگیری با بیان اینکه در هر سه دوره با علاقه در جشنواره حضور یافتم و به نقش زنان و مسائل مرتبط اشاره کردم، گفت: این جلسه پایانی است که در این مسئولیت حضور دارم و باید بگویم در بسیاری از مسائل کشور وقتی بزرگداشتی برگزار می‌شود به آثار آن کمتر توجه می شود.
وی با بیان اینکه اثر فکری و علمی اندیشمندان به ویژه زنان اندیشمند فقط مختص به حوزه تخصصی خودشان نیست، گفت: خانم میرزاخانی در حوزه ریاضیات کار می‌کرد، به حدی در این حوزه نقش داشت که به اعتبار و عظمت کار ایشان روز تولد این خانم روز زن و ریاضیات در سطح جهانی نامگذاری شده است.
معاون اول رییس جمهوری افزود: این بانو به دلیل علاقه‌ای که به کشور خود داشت و به دلیل وطن دوستی و تعلق خاطر به سرزمین مادری، علاقه‌مند بود فرزندش حتماً شناسنامه ایرانی داشته باشد و این را بر زبان آورد و پیگیر بود. این افتخار نصیب ما شد به دلیل درخواست این بانو و درخواست زنان دیگر، دولت و مجلس قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن فرزندان مادر ایرانی بتوانند تابعیت ایرانی بگیرند.
وی ادامه داد: با این مصوبه بسیاری از افراد محروم ایرانی که همسر خارجی داشتند و در ایران هم زندگی می کردند، توانستند برای فرزندان خود شناسنامه و تابعیت ایرانی بگیرند البته موانعی در مقابل سرعت پیشرفت این کار وجود دارد که امیدوارم در شرایط مساعدتر این موانع برطرف شود و با توجه به چند ده‌هزار متقاضی درخواست استفاده از این قانون بتوانند از آن بهره مند شوند.
جهانگیری گفت: در شرایط دشوار که به دلیل مشکلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، امید به آینده و اعتماد افراد به خود، جامعه و حاکمیت متاسفانه آسیب دیده است، وجود چهره‌های سرشناس و الگو باعث می‌شود مردم- به ویژه قشرهایی که در آن زمینه فعالیت دارند- اعتماد خود را بازسازی کنند.
معاون اول رییس جمهوری یادآورشد: نتیجه برگزاری این بزرگداشت‌ها این است جامعه همواره می‌تواند در مسیر دشوار تا قله‌های پیشرفت برسد. در عین حال مشکلات نباید ما را اسیر و محدود کند و فکر نکنیم امکان پیشرفت کم است.
وی افزود: اتفاقی که برای خانم میرزاخانی روی داد و نخبه ما به دلیل بیماری سرطان از بین ما رفت، موجب تقویت انگیزه‌ها در جامعه شد تا دخترانمان را در مناطق محروم شناسایی و زمینه رشد آنان را فراهم کنیم.
جهانگیری گفت: در کنار نکوداشت نام دانشمندان و سرآمدان جامعه، نباید از نقش پدران، مادران و خانواده غفلت کرد. برخی پدران نه تنها حاضر نشدند کمترین منافع شخصی برای خود کسب کنند، بلکه آن را تبدیل به فرصت کردند تا با استفاده از آن برای خدمت بیشتر به کشور بهره ببرند.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه کشور با چالش‌ها و با ابرچالش‌هایی روبرو است، گفت: وقتی با تنگنایی روبرو می شویم اگر نتوانیم آن را به موقع حل کنیم، به چالش و اگر با آن چالش به موقع مقابله نکنیم به ابرچالش تبدیل می‌شود و پیچیدگی‌های آن بیشتر می‌شود که امروز آب یکی از این چالش‌هاست.
وی با بیان اینکه مسئله آب امروز به مسائل مهم و حیاتی ایران تبدیل شده است، گفت: زمانی می‌خواستیم میزان برداشت از آب‌های زیرزمینی را محدود کنیم بعضی‌ها می‌گفتند بگذاریم بیشتر آب برداشت کنند و کشاورزی بیشتر شود. امروز در فرونشست از زمین‌های کشاورزی که در آب شرب با مشکل مواجه می‌شویم، معلوم است هشدارهای به موقع متخصصان و دانشمندان حوزه، واقعی بود و همین شرایط درباره مسائل زیست محیطی هم مطرح می‌شد.
جهانگیری اظهار کرد: در کنار این چالش‌ها و ابرچالش‌هایی که در دولت‌های مختلف بوده، با سه پدیده تحریم، کرونا و خشکسالی روبرو هستیم. در رابطه با تحریم که مقاومت ملت ایران آمریکایی‌ها را وادار به عقب نشینی کرد و فشار حداکثری شکست خورد و دولت قبلی و فعلی آمریکا آن را قبول کردند، باید مدبرانه و دلسوزانه درباره تحریم ها در کشور برخورد شود تا هر چه سریع‌تر از روی ملت و دولت برداشته شود و حتماً یکی از سیاست‌های دولت آینده هم برداشتن تحریم‌هاست.
وی اضافه کرد: کرونا هم یکی از مسائل مهمی است که زندگی ما را تحت تأثیر قرار داد. سلامت جامعه به نوعی تبعات اقتصادی هم دارد. فقط در بخش خدمات یک میلیون نفر شغل خود را در اثر کرونا از دست داده اند. کرونا بخش‌های دیگر اقتصادی را هم تحت تأثیر قرار داده است. این بیماری باید به سرعت کنترل شده و تبعات آن به حداقل برسد.
وی مسئله سوم را خشکسالی عنوان و تصریح کرد: ایران و دنیا با خشکسالی وسیعی مواجه هستند که آثار آن را در کشاورزی، آب شرب و حتی در بخش نیرو هم می‌بینیم. وقتی اعلام می‌شود ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه‌های برق آبی به دو هزار و سه هزار مگاوات رسیده است و پیش‌بینی می‌کنند پاییز کم‌آبی را پیش رو داریم، باید آب سد برای شرب نگهداری شود تا استان‌هایی که آب شرب شان از سد تامین می‌شود، با مشکل مواجه نشوند.
معاون اول رییس جمهوری گفت: من به عنوان کسی که در حل مسائل و مشکلات کشور و مدیریت برخی از بخش‌ها تجربه‌ای دارم اعلام می‌کنم راه‌های مقابله با چالش ابرچالش انسجام داخلی و همبستگی در داخل کشور است.
وی افزود: اینکه رئیس‌جمهور منتخب با جریانات منتقد تماس برقرار کرد و از آنان در برابر مسائل مختلف کشور نظر گرفت، اقدام پسندیده‌ای است که باید کامل شود. ما نیاز به گفت و گو و افزایش همدلی در کشور داریم. نیاز داریم نخبگان و سرمایه‌های علمی از هر جریان و طیف را به رسمیت بشناسیم و از آنان برای رفع مشکلات کشور کمک بخواهیم.
جهانگیری با بیان اینکه هر دولتی روی کار بیاید برای عبور از این مشکلات نیازمند کمک همه است، تصریح کرد: می‌توان گفت این کم‌سابقه است که هر سه قوه از یک جریان سیاسی و نهادهای دیگر هم از همان جریان باشند و این اقدام مبارکی است که می‌تواند در حل مشکلات کمک کند اما بیشتر از این نیاز است مردم در همراهی با دولت کمک کنند و دولت هم به سمت حل مشکلات برود و همه کمک کنیم از این مشکلات به خوبی عبور کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زنان ۳۰ درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور را تشکیل می دهند.
منصور غلامی روز شنبه در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی)،افزود: بیش از ۵۰ درصد دانشجویان کشور را دختران و ۳۰ درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه ها را زنان تشکیل می دهند؛ همچنین ۵۹ و نیم درصد داوطلبان کنکور سراسری امسال دختران بودند.
وی با بیان اینکه فضا در جامعه و خانواده ها برای تحصیلات سطح عالی زنان فراهم است، گفت: جشنواره ملی زن و علم، بخش کوچکی از کارهای بزرگی است که انجام می شود؛ برای توسعه موفقیت های بانوان اندیشمند همه تلاش مان را به کار می گیریم.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: زنان بزرگی به عنوان اسوه در ادبیات قبل و بعد از اسلام معرفی شده اند. از این رو به عنوان نمونه ای از کشورداری، دانشمندی و دانشوری، پاکدامنی، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بوده اند و می توان گفت در هر عرصه نمونه های مناسبی از زنان داشته ایم.
غلامی گفت: بعد از قرن چهار و پنج، نمونه ای از این زنان کاهش یافت، اما پس از اسلام شاهد جایگاه برای حضور زنان در محیط های مختلف به ویژه کرسی های دانشگاهی هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رشد ۳۵ درصدی دریافت آثار در چهارمین دوره جشنواره ملی زن و علم خبر داد و گفت: دو نفر از برگزیدگان جایزه میرزاخانی که دارای بیشترین امتیاز را کسب کردند، مورد تکریم مجموعه یونسکو قرار گرفتند.
دکتر غلامرضا غفاری در اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زن و علم جایزه مریم میرزاخانی، با تاکید بر اینکه بی گمان کسب اقتدار در گرو کارویژه‌های اثرگذار و خدمتی است که آدمیان در ساحت عمل دارند، افزود: جشنواره زن و علم می‌کوشد با معرفی زنان صاحب دستاوردهای علمی و اجتماعی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و استعدادهای زنان را در حوزه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی که تقویت کننده امید و غرور ملی است در معرض دید جامعه قرار دهد.
وی ادامه داد: این جایزه تلاش دارد تا اذهان جوانان را متوجه نمونه‌های موفق و شایسته کند که با تلاش و سختکوشی توانسته‌اند مراتب عالی را کسب و در منظومه دانش و فناوری جایگاه ممتازی کسب کنند.
غفاری آغاز برگزاری اولین دوره جشنواره را در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ عنوان و اظهار کرد: این دوره در کتابخانه ملی ایران توسط مشاور وزیر علوم در امور بانوان اجرایی شد و دوره‌های بعدی جشنواره نیز در چارچوب تفاهم نامه همکاری میان معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم، صورت تحقق به خود گرفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اضافه کرد: بر این اساس تا به امروز که شاهد برگزاری آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زن و علم؛ جایزه مریم میرزاخانی هستیم، این معاونت و معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواه ریاست جمهوری در کاری مشترک، جشنواره‌های دوم، سوم و چهارم زن و علم را در سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و تربیت مدرس برگزار کرده است.
غفاری اضافه کرد: با توجه به تلاش‌های وافری که صورت گرفت، این جشنواره با اقبال گسترده زنان صاحب نام مواجه شد به طوری که در هر دوره شاهد رشد اقبال به این جشنواره بوده‌ایم از این رو با همکاری نهادها، امتیاز علمی-پژوهشی این جشنواره ثبت شده است.
وی با اشاره به جزئیات برگزاری چهارمین دوره جشنواره زن و علم، یادآور شد: در ثبت نام اولیه این دوره ۹۸۲ نفر فرم را در سامانه جشنواره تکمیل کردند که پس از بررسی و صحت سنجی اولیه، تعداد ۵۶۱ نفر وارد فرآیند داوری شدند.
به گفته وی، در سومین دوره ۴۱۶ فرم تکمیل شد که نشان دهنده رشد ۳۵ درصدی در دوره چهارم بود.
معاون فرهنگی وزیر علوم اضافه کرد: به منظور ارتقاء هر چه بیشتر مشارکت بخش نخبگانی جامعه زنان، مقرر شده است که آثار داوطلبان در ۳ رده سنی کمتر از ۴۰ سال، بین ۴۰ تا ۶۵ سال و بالاتر از ۶۵ سال مورد داوری و ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آثار ارسال شده در حوزه‌های "فنی و مهندسی"، "علوم انسانی"، "، ""علوم پایه"، "کشاورزی، دامپزشکی و محیط زیست"، "هنر و معماری" و "علوم پزشکی" مورد ارزیابی قرار گرفتند، خاطر نشان کرد: این آثار توسط برگزیدگان برتر جشنواره بودند، مورد داوری قرار گرفتند علاوه بر آن به دلیل این که این جشنواره به صفت اجتماعی و فرهنگی شناخته می‌شود در زمینه "کارآفرینی"، "محیط زیست" و دیگر موضوعات اجتماعی، فعالان این عرصه که خدمات شایان توجهی داشتند برگزیده شدند.
غفاری اضافه کرد: با توجه به پیشکسوتی و سرآمدی که جامعه زنان در دوره‌های مختلف داشته است، در دو دوره اخیر این جشنواره، تعدادی از سرآمدان مورد تجلیل قرار گرفتند.
معاون وزیر علوم اظهار کرد: علاوه بر اینها در دو زمینه دیگر شاهد تلاش جدیدی هستیم که یک مورد آن که مربوط به جشنواره سوم است، جایزه "پروانه فرزانه" در حوزه زیست پزشکی است.
وی مورد دوم را جایزه "یونسکو" دانست و گفت: دو نفر از برگزیدگان جایزه میرزاخانی که دارای بیشترین امتیاز را کسب کردند، مورد تکریم مجموعه یونسکو قرار گرفته است.
غفاری با تاکید بر اینکه همه شرکت کنندگان در این جشنواره واجد دستاوردهای علمی و فرهنگی قابل اعتنایی هستند، افزود: از میان این مجموعه صاحب خرد و اندیشه پس از داوری نهایی در این دوره، ۱۳ تن برگزیده علمی، دو نفر شایسته تقدیر شناخته شدند و علاوه بر آن یک نفر جایزه پروانه فرزانه و ۴ نفر جایزه فعالان اجتماعی به عنوان سرآمد را دریافت کردند.
به گفته وی، ۲ نفراز میان برگزیدگان جایزه یونسکو را دریافت کردند.
وی ادامه داد: جشنواره ملی زن و علم، با یاری و همدلی صمیمانه جمع کثیری از فرهیختگان و استادانی که عهده دار داوری آثار به جشنواره بودند، دبیران گروه‌‎های ۶ گانه علمی و معاونت علمی برگزار شده است و حضور معاون اول رییس جمهوری در این جشنواره موجب دلگرمی زنان دانشمند خواهد شد.
در ابتدای این مراسم نیز دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس با ابراز خوشوقتی از میزبانی دانشگاه از این رویداد ارزشمند، برای برگزیدگان آرزوی موفقیت روزافزون کرد.
گفتنی است این جشنواره ۲۴ برگزیده داشت؛ سپیده خویی، استاد گروه علوم پایه پردیس علوم دانشگاه تهران، سمیرا محمدی یگانه، دانشیار دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نهله غروی نایینی، استاد دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، فتحیه فتاحی زاده، استاد دانشکده علوم انسانی دانشگاه الزهراء(س) و محدثه معینی فر(شایسته تقدیر) استادیار فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه بین المللی امام خمینی از جمله برگزیدگان این جشنواره هستند.
همچنین پروین میرمیران، استاد دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، منصوره موحدین، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، مریم غلامی، دانشجوی دکتری تخصصی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، زهرا نصیری قیداری، دانشیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و سارا درباری کوزه کران، دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس به عنوان برگزیده معرفی شدند.
ملیحه عباسعلی پورکبیره، استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، پرستو پورعاشوری نودهی، دانشیار دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، لعبت تقوی، دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، فاطمه مهدی زاده سراج، استاد گروه معماری-مرمت دانشگاه علم و صنعت ایران، مهشید قربانیان، استادیار گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران و فروغ اسرافیلیان، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز از دیگر برگزیدگان این جشنواره هستند.

علاوه بر این، فریده پهلوانی، نویسنده و دبیر بازنشسته آموزش و پرورش، ندا شفیعی، فعال رسانه ای و ارتباطات اجتماعی، المیرا کیومرثیان، کارآفرین جوان، منیره گرجی، قرآن پژوه، مه لقا ملاح، فعال در زمینه محیط زیست، معصومه پیران، همسر شهید جهاد علمی داریوش رضایی نژاد، سیما رأفتی، عضو هیأت علمی انستیتو پاستور ایران (جایزه پروانه فرزانه)، سمیرا محمدی یگانه، دانشیار دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(جایزه یونسکو تک) و زهرا نصیری قیداری دانشیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف (جایزه یونسکو تک) در دیگر بخش های این جشنواره به عنوان برگزیده معرفی شدند.


19 تیر 1400 / تعداد نمایش : 1953