متن کامل خبر


 
تاکید مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی

خلاصه خبر: مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی تهران در پی قرمز شدن شهرهای اطراف آن بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دانشگاه تاکید کرد.

دکتر رئوفی به وضعیت قرمز کرونایی شهرهای اطراف تهران و شناسایی سویه دلتا ویروس کووید-19 در کشور که قدرت انتقال و عفونت زایی بیشتری دارد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اوضاع کرونایی تهران به شکل نگران کننده ای در حال تغییر است.
وی ادامه داد: مشاهدات اخیر طی هفته های گذشته نشان می دهد برخی از دانشگاهیان، نسبت به رعایت پروتکل بهداشتی بی توجه هستند. طبعا کم توجهی نسبت به رعایت پروتکل بهداشتی از مهمترین عوامل انتقال این بیماری است.
دکتر رئوفی خاطر نشان کرد: از آنجایی که تنها راه مقابله با این ویروس، رعایت کامل و دائمی دستورالعمل های بهداشتی است، از دانشگاهیان درخواست می کنیم پروتکل ها از جمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، عدم تجمع در قسمت های مختلف به خصوص آزمایشگاه ها و آبدارخانه ها را رعایت کنند. ضدعفونی و گندزدایی اماکن مختلف دانشگاه طبق روال گذشته انجام و تهویه مناسب در محیط صورت گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: دانشگاهیان با رعایت اصول پیشگیرانۀ مطرح شده، ضمن کمک به کاهش و کنترل شیوع این بیماری در محیط های کاری خود، یاری رسان دانشگاه در کنترل و مهار بیماری کووید-19 می باشند.
گفتنی است مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه با توجه به‌ اهمیت موضوع طی نامه ای از رئیس ستاد مقابله با کرونای دانشگاه خواست ضمن پیگیری و اجرای دائمی پروتکل های بهداشتی، درصورت عدم رعایت دستورالعمل ها توسط برخی افراد، طبق قوانین اداری با آنان برخورد شود.


12 تیر 1400 / تعداد نمایش : 423