متن کامل خبر


 
ارائه گزارش پروژه امحاء لامپ هاي مستعمل دانشگاه

خلاصه خبر: در سي و ششمين نشست شوراي راهبري مديريت سبز دانشگاه، گزارش آماري از پروژه امحاء لامپ هاي مستعمل در دانشگاه ارائه شد.

در اين نشست دکتر آرش رضایی عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه اظهار داشت: از مهرماه ١٣٩٧ تا خرداد ۱۴۰۰، ۱۸۲۲ كيلوگرم لامپ های مستعمل در دو پردیس مرکزی و کشاورزی با هزينه ٩ ميليون تومان، امحا و بازیافت اصولی شد.
وي افزود: سهم لامپ فلورسنت معمولی از کل پسماند لامپ تولیدی، ۸۰ درصد بود که باید در این زمینه برنامه‌ریزی صورت گیرد تا لامپ های ال ای دی به دليل ميزان جيوه كمتر،كيفيت نور و تعميرات و گارانتي تعويض، جايگزين لامپ هاي فلورسنت شوند.
وی در ادامه در خصوص عدم تجمیع قراردادهای پسماند مطالبی را عنوان کرد و گفت: قراردادهاي انواع پسماندهای عفونی، عمومی، آزمایشگاهی ،ساختمانی، امحاء لامپ و تجهیزات الکترونیکی در دانشگاه در بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد و تجمیعی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع سبب می‌شود تا بحث نظارتی در آن کمرنگ تر شود.
رييس دانشگاه در اين خصوص تصريح كرد: تمام قراردادهاي تحويل پسماند به جز پسماند آزمايشگاهي در معاونت پشتيباني و با نظر دكتر موسوي در يك مديريت يكپارچه شود.


6 تیر 1400 / تعداد نمایش : 346