متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس به عضویت بخش آکادمیک سازمان ملل متحد در آمد

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس دوم خرداد ۱۴۰۰ به عضویت بخش آکادمیک سازمان ملل متحد " United Nation information Center" درآمد.

به همت دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه و پیگیری های مستمر دکتر کرمی دهکردی، عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی، دانشگاه به عضویت بخش آکادمیک سازمان ملل متحد " United Nation information Center" در آمد.
بخش آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) آغازی برای متحد کردن موسسات آموزش عالی سراسر جهان، در راستای هدف مشترک استفاده از تحقیقات علمی، پژوهش و آموزش دانشگاهی، برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و ماموریت های سازمان ملل است. سازمان UNAI در سال ۲۰۱۰ توسط دبیرکل وقت بان کیمون تأسیس شد و بیش از یک هزار و ۴۰۰ موسسه دربیش از ۱۳۰ کشور را برای ارتقا سطح آموزش عالی و کمک به پیشرفت بشر گرد هم آورد. در میان کشورهای عضو این سازمان می توان به چین، ژاپن، جمهوری کره، قطر، امارت متحده عربی، عمان، مراکش، لبنان، عربستان سعودی، روسیه، اوکراین، نروژ، سوئیس، سوئد، نیوزیلند، آلمان، هلند، فرانسه، رومانیا، بریتانیا، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، ترکمنستان، ترکیه، هند، پاکستان، تایلند، مالزی، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، برزیل، کلمبیا، مکزیک و همچنین آفریقای جنوبی نیز اشاره کرد.
در ازای مشارکت فعال اعضا، UNAI بستری را برای همکاری موسساتی با اهداف مشابه فراهم می کند، به عنوان منبعی برای کسب اطلاعات مربوط به اقدامات و اهداف سازمان ملل و فعالیتهای مورد توجه جامعه دانشگاهی عمل می کند، بهترین روشها و تحقیقات اعضای سازمان را از طریق شبکه گسترده خود ارتقا میدهد، برقرار کننده پل ارتباطی بین نهادهای عضو با نهادهای سازمان ملل متحد که می توانند از تحقیقات و تخصص یکدیگر بهره مند شوند و از اعضای UNAI در رویدادهای حضوری و مجازی دعوت به عمل می آورد.
این مراکز به عنوان یک منبع مطمئن اطلاعات به روز، توسط سازمان ملل متحد مدیریت می شوند. این شبکه جهانی اطلاعات را به طیف گسترده ای از مردم در کشورهای خود، از جمله روزنامه نگاران، مقامات دولتی، نمایندگان جامعه مدنی، دانشجویان، مربیان و محققان ارائه می دهند.
گفتنی است در حال حاضر ۲۷ دانشگاه از کشورمان به عضویت این سازمان آکادمیک در آمده اند.


8 خرداد 1400 / تعداد نمایش : 1315