متن کامل خبر


 
فراخوان چهارمین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی)

خلاصه خبر: فراخوان چهارمین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) اعلام شد.

جشنواره ملی زن و علم، رويدادي با هدف تجليل از بانوان نخبه و فعال دانشگاهي (نكوداشت دكتر مريم ميرزاخاني) مي باشد.
شناسایی و معرفی ظرفیت ها، استعدادها و توانمندی های زنان در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی به منظور اثربخشی مضاعف آنان در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور؛ توجه به نقش ارزشمند زنان و معرفی ظرفیت های موجود جامعه علمی زنان؛ کوشش برای افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی بانوان و الگوسازی شخصیت های موفقی همچون دکتر مریم میرزاخانی برای زنان نخبه و فعال دانشگاهی، از اهداف برگزاری اين جشنواره می باشد.
بر اساس این فراخوان، چهارمین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) در دو بخش رقابتی بانوان فعال دانشگاهی و بانوان فعال اجتماعی برگزار می شود.
بانوان فعال دانشگاهی این جشنواره در ۶ گروه علمی فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، علوم پزشکی، هنر و معماری و کشاورزی، دامپزشکی و محیط زیست با یکدیگر به رقابت می پردازند.
در بخش بانوان فعال اجتماعی نیز، متقاضیان در گروه های بانوان کارآفرین، صاحبان مشاغل دانش بنیان، بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی و نیز بانوان خیر و نیکوکار رقابت می کنند.
متقاضیان شرکت در این جشنواره نیز به ۳ رده سنی زیر ۴۰ سال، ۴۰ تا ۶۵ سال و نیز بالای ۶۵ تقسیم شده اند.
بر اساس زمان بندی این جشنواره، مهلت شرکت در رویداد علمی، فرهنگی تا ۳۱ اردیبهشت ماه تعیین شده است.
علاقمندان برای شرکت و کسب اطلاعات به وب سایت جشنواره http://wsfestival.ir مراجعه نمایند.
گفتنی است برگزیدگان این جشنواره که در تیرماه سال جاری برگزار می شود از امتیازات مربوط به آن مندرج در آئین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برخوردار می شوند.


31 فروردین 1400 / تعداد نمایش : 562