متن کامل خبر


 
رییس دانشگاه از تشکیل کارگروه آینده پژوهی در دانشگاه خبر داد

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها ۲۳ فروردین به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست رییس دانشگاه ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: امسال سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است و تولید دانش، فناوری، نیروی متخصص و سرمایه های مادی و معنوی از جمله مواردی است که دانشگاه می تواند در آنها ایفای نقش نماید ؛ مواردی که در سال های گذشته مطرح بود مانند جهش تولید و رشد تولیدات در زمینه صنعت، کشاورزی، علم و دانش، هنر و ...، همچنان استمرار داشته و ان شالله موانع موجود برطرف گردد و دانشگاه نیز بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.
دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های کلان دانشگاه از جمله تدوین بودجه تفصیلی دانشگاه از سوی معاونت برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و نیز تغییر ساختار جدید دانشگاه و انتصاب مدیریت‌های جدید و تکمیل شرح وظایف و روال های هر واحد و معاونت مطالبی عنوان کرد.
وی همچنین به مشخص شدن پردیس های هفت‌گانه دانشگاه اشاره کرد و گفت: پردیس های هفت گانه دانشگاه مشخص و احکام مسئولان این پردیس ها صادر شد و طی یک ماه آینده تفویض اختیار بیشتری از ستاد به پردیس ها در حوزه های مختلف صورت می گیرد ؛ انشاالله با همکاری حداکثری مسئولان پردیس ها و دانشکده‌ها، شرح خدمات و وظایف پردیس‌ها نیز به زودی ابلاغ خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط دانشجویان در شرایط قرمز کرونایی کشور گفت: در شرایط فعلی و قرمز شدن وضعیت کشور از لحاظ کرونا، پشتیبانی امور دانشجویان به صورت مجازی امکان‌پذیر بوده و لازم است اساتید و گروه ها علاوه بر پشتیبانی علمی، پشتیبانی مطلوبی نیز از دانشجویان در زمینه روحی و روانی به عمل آورند و برای سلامت روحی دانشجویان نهایت اهتمام را به کار گیرند و سعی کنند با انعطاف پذیری بیشتر، نسل جوان نخبه را کمک نمایند تا آنها کمترین آسیب را از شرایط کرونا و دوری از محیط دانشگاه ببینند.
دکتر احمدی به برنامه‌های مهم دانشگاه در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌ها، پروژه‌های عمرانی دانشگاه است که در این راستا در پایان سال ۹۹، ساخت آمفی‌تئاتر ساختمان خوارزمی با پشتیبانی دکتر رضایی معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی و همت و تدبیر دکتر شریعتی مدیر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی فرهنگی- اجتماعی میسر شد و با کیفیت مطلوب و هزینه ناچیز به بهره برداری رسید تا برای برگزاری کارگاه های فرهنگی و انجمن های دانشجویی مورد استفاده قرار گیرد.
وی از تشکیل کارگروه آینده پژوهی در دانشگاه خبر داد و گفت: این کارگروه به جهت بررسی وضعیت دانشگاه در برابر پدیده های غافلگیر کننده ای مانند کرونا تشکیل شد تا ساختار اجتماعی و وظایف دانشگاه، تحولات صورت گرفته و شرایط همکاری با سازمان ها را در شرایط مختلف آینده، مورد توجه قرار دهد و قطعا" این کارگروه نقش مهمی برای پیش بینی و برنامه ریزی فعالیت های آینده دانشگاه خواهد داشت.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ توسعه امکانات پارک علم و فناوری را در دستور کار داریم که از جمله این برنامه ها، افتتاح مرکز نوآوری و کسب و کار جوانه بود که در سال 99 انجام شد و برای این منظور بخشی از سایت دانشکده کشاورزی نیز در دست اتمام است و امیدواریم با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه کسب و کارهای علمی و فناورانه دانشگاهیان و ارتباط قوی با سازمان‌ها، صنعت و کارآفرینی برای دانشگاهیان بیش از پیش صورت گیرد.
در ادامه دکتر موسوی معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی به بودجه سال جاری دانشگاه اشاره کرد و گفت: بودجه امسال دانشگاه نسبت به سال گذشته رشد مطلوبی داشته و امیدواریم شرایط اقتصادی و بودجه ای کشور در سال جاری مطلوب باشد تا دانشگاه دچار کمبود بودجه و مشکلات ناشی از آن نشود.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه افزایش حقوق و همسان سازی حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی مطالبی را عنوان کرد و خاطر‌‌نشان ساخت: در این زمینه فرمولی تهیه و تنظیم شده است که در صورت نهایی شدن، ابلاغ و احکام صادر می شود.
وی در پایان بر لزوم دورکاری کارکنان در شرایط فعلی قرمز کرونایی تاکید کرد و گفت: اعضای هیات علمی در صورتی که ضرورتی برای حضور آنها در دانشگاه نباشد به صورت مجازی فعالیت های علمی و آموزشی خود را به انجام برسانند و کارکنان نیز لازم است با تاکید بر دورکاری، وظایف محوله خود را انجام دهند و در صورت نیاز به صورت حداقلی در دانشگاه حضور یابند.
در پایان نشست، بازنگری برنامه درسی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری پژوهش هنر که به تصویب شورای آموزشی و کمیسیون جامع آموزشی دانشگاه رسیده بود، وفق آیین‌نامه جهت اطلاع رسانی، از سوی دکتر مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری مطرح و در شورای دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت.


25 فروردین 1400 / تعداد نمایش : 1183