متن کامل خبر


 
نماز جماعت در فضاي باز دانشگاه اقامه مي شود

خلاصه خبر: نماز جماعت در فضاي باز دانشگاه و با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي برگزار مي شود.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه در نامه اي به مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بر لزوم برگزاري نماز جماعت در فضاي باز دانشگاه و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در شرايط قرمز كرونايي تاكيد كرد.
بر اين اساس نماز جماعت در وضعیت قرمز اپیدمی بیماری کووید-19، در فضاي باز دانشگاه اقامه مي شود و رعایت کلیه موارد بهداشتی به منظور حفظ سلامت نمازگزاران الزامي است.
طبق راهنمای پیشگیری و کنترل کووید- 19 (کروناویروس)در برگزاری نماز جماعت ،اولویت برگزاری اقامه نماز در فضای باز مسجد می باشد و شرکت کنندگان باید از هر طرف ۱ تا ۲ متر با یکدیگر فاصله داشته باشند.
در صورت داشتن علائم احساس خستگی و ضعف، بدن درد، گلودرد، تنگی نفس، سرفه، لرز، تب، درد یا احساس سنگینی در قفسه سینه، علائم شبه سرماخوردگی و آنفلوآنزا و... بايد از حضور فرد مشکوک به بیماری ممانعت گردد.
همچنين بايد از حضور بیماران خاص و بیماری های زمینه ای با ریسک بالا (بیماران قلبی-عروقی، فشارخون، دیابت، بیماری های تنفسی، شاخص توده بدن بیشتر از ۴۰)، بیماران نقص ایمنی (تحت درمان با کورتن بیش از دو هفته، شیمی درمانی، بدخیمی ها، پیوند اعضاء) همچنین کودکان و سالمندان ممانعت شود.
کلیه نمازگزاران، باید مجهز به ماسک مناسب و بهداشتی باشند و لازم است سجاده، مهر، قرآن و مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خود را همراه بیاورند.
مدت زمان برگزاری نماز بايد کوتاه باشد و از هر گونه پذیرایی و توزیع نذورات خودداری گردد.
لازم می‌باشد سطل‌ پدالی و درب دار مخصوص ماسک، دستکش و دستمال کاغذی در محل تعبیه شود.
همچنين بايد محلول ضدعفونی دست در ورودی مسجد نصب گردد و گندزدایی تمامی سطوح و نقاط در تماس با دست با استفاده از محلول کلر (g/L 1) هیپوکلریت سدیم انجام شود.


18 فروردین 1400 / تعداد نمایش : 840