متن کامل خبر


 
معارفه مدیر توسعه و سرمایه گذاری در نشست شورای دانشگاه

خلاصه خبر: معارفه مدیر توسعه سرمایه گذاری در نشست ۲۵ اسفند ماه شورای دانشگاه انجام شد.

رییس دانشگاه در این نشست با اشاره به اهمیت مدیریت توسعه سرمایه‌گذاری دانشگاه اظهار داشت: پایداری و خوداتکایی مالی یکی از ارکان مهم طرح تحول راهبردی دانشگاه است و دانشگاه باید در زمینه سرمایه های خود، برنامه ریزی متناسب با بازار کسب و کار و فناوری و درآمدزایی مشروع برای پشتیبانی از برنامه های ملی و ماموریت های دانشگاه را انجام دهد.
دکتر احمدی تصریح کرد: دانشگاه دارای سرمایه ها و ثروت های زیادی از زمین و ملک تا اختراع و پتنت و امتیازات و دانش فنی و حق تالیف و موارد مشابه دیگر و نیز پشتوانه خیرین، دارا می باشد، بنابراین در چارت جدید دانشگاه این مدیریت مهم و استراتژیک تاسیس شده است و مدیریت آن بر عهده دکتر خدارحمی عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد که فردی با تجربه و توانمند هستند، گذاشته شده و امیدواریم با توجه به تجربیات ارزنده ایشان در سایر دانشگاه ها و بازار سرمایه، شرایط بهتری برای دانشگاه در جهت خوداتکایی مالی رقم بخورد.
در ادامه دکتر بهروز خدارحمی در سخنانی ضمن معرفی کوتاهی از تجارب مالی خود به برنامه های مدیریت جدید توسعه سرمایه گذاری دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: مدیریت سرمایه گذاری یعنی ما منابع مالی لازم برای حفظ و گسترش یا توسعه پایدار دانشگاه در زمینه آموزشی، پژوهشی را فراهم کنیم و بتوانیم استقلال مالی را در دانشگاه به طور مجزا از بخش های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی داشته باشیم و واحدهای مختلف دانشگاه در کوتاه مدت و بلند مدت از نظر تامین منابع مالی دغدغه ای نداشته باشند.
وی تهیه ساختار سازمانی و منابع انسانی مورد نیاز برای واحد توسعه سرمایه گذاری دانشگاه، شناسایی و برنامه ریزی برای واحدهای دارای سود دهی دانشگاه، جلب مشارکت سرمایه گذاران، امکان استفاده از ابزارهای مختلف بازار سرمایه و پول برای بهره ور کردن دارایی های دانشگاه و برنامه ریزی برای دریافت معافیت های مالیاتی برای جذب سرمایه گذاران را از جمله برنامه های مدیریت توسعه سرمایه گذاری دانشگاه عنوان کرد.
وی افزود: ما در بخش های مختلف دانشگاه طرح های زیادی داشتیم و همواره یک حلقه مفقوده ای در زنجیره فرآیند ایده ها و طرح ها وجود داشت و طرح های با قابلیت تجاری سازی در حوزه تامین مالی به مجموعه هایی خارج از دانشگاه متوسل می شدند و این امر سبب می شد تا دانشگاه نتواند ارزش افزوده لازم را در این زمینه کسب نماید. ما درصدد هستیم تا این امکان تامین مالی در داخل دانشگاه فراهم شود و مکمل حلقه ارزش افزوده با مدیریت توسعه سرمایه گذاری ایجاد شود.
در ادامه رییس دانشگاه ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر خدارحمی در مدیریت جدید، ابراز امیدواری کرد: با مشارکت همه دانشگاهیان و پارک علم وفناوری، دارایی ها و منابع دانشگاه به صورت فزاینده به سرمایه تبدیل شود و این سرمایه ها پشتیبان مأموریت های اصلی دانشگاه گردد.
در پایان نشست، حکم مدیریت دکتر بهروز خدارحمی به وی اهدا شد.


27 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 984