متن کامل خبر


 
همایش های علمی تا شهریور ۱۴۰۰ به شـکل مجازي برگزار می شود

خلاصه خبر: بر اساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، همایش های علمی تا پایان شهریور ۱۴۰۰ به شـکل مجازی برگزار می شود.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ادامۀ رعایت پروتکل های ابلاغی و جلوگیری از تشکیل اجتماعات گسترده در کلیۀ مجامع از جمله دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، امکان برگزاری همایش ها به شـکل مجازی را تا پایان شهریور سال ۱۴۰۰ تمدید کرد.
پیش از این وزارت علوم امکان برگزاری همایش های علمی به شـکل مجازی را تا ۲۹ اسفند سال ۹۹، به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشـی، انجمن های علمی، و پارکهای علم و فناوری با رعایت سایر مفاد و شـرایط آیین نامۀ همایشهای علمی ابلاغ کرده بود.
گفتنی است نظـارت و مسئولیت حسن برگزاری و کیفیت این همایش ها بر عهده رئیس دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشـی، انجمنهای علمی و پارکهای علم و فناوری است. همچنین با توجه به تاخیر در برگزاری جلسات هیأت امنای برخی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشـی، ثبت همایش های علمی بین المللی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با مسئولیت رئیس دانشگاه/مؤسـسۀ مربوطه حداکثر تا دو ماه پس از برگزاري همایش مورد تایید است و ثبت نهایی همایش مزبور بلافاصله پس از ارائـه مصوبـۀ هیأت امنا و دریافت مجموعه مقالات همایش مربوط صورت خواهد گرفت.


27 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 639