متن کامل خبر


 
پیام نوروزی رییس دانشگاه

خلاصه خبر: در آستانه‌ی فرا‌رسیدن سال ١٤٠٠، دكتر محمدتقي‌احمدي رییس دانشگاه، پیام تبریکی به شرح زیر صادر کرد:

یا مقلّب القلوب والأبصار یا مدبر اللیل و النهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا إلى أحسن الحال
بهار يادآور شكوفايي، طراوت و اميد و بهانه اي براي نوشدن، بالندگي و آغازي دوباره است، بویژه آن که امسال مقارن با ایام پرفیض شعبانیه شده است.
یک سال سخت را با همه فراز و نشیب ها، پشت سر گذاشتیم و در پایان آن بسیاری از عزیزان را دیگر در میان خود نداریم. با وجود سايه سنگين كرونا توانستيم امور آموزشي و پژوهشي را با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و بهره گيري از آموزش هاي مجازي، بدون وقفه به انجام برسانیم.
در اين سال دانشجویان، دانش آموختگان، محققان و اساتيد دانشگاه و پارک علم و فناوری آن در زمينه‌های نوآورانه، بویژه پيشگيري و درمان كرونا، ساخت تجهیزات پزشکی، كيت‌هاي تشخيصي، دارو و نيز ساخت واكسن كرونا نقش های استثنایی ايفا نمودند كه اين امر افتخاري براي دانشگاه تربیت مدرس و كشور خواهد بود.
همچنين پیشبرد اجرایی ساختار کلان دانشگاه که به عنوان تجربه برتر در نظام آموزش عالي کشور و در حوزه‌ی توسعه‌ی سرمایه‌ی انسانی شناخته شد از ديگر مواردي بود كه دانشگاه تربيت مدرس به آن دست يافت و توانست گامي ديگر در جهت اهداف طرح تحول راهبردي و ارتقاي دانشگاه بردارد.
دانشگاهيان تربيت مدرس در پرتو عنايات پروردگار و با همت و اراده اي بي نظير حتي در شرايط سخت و دشوار شيوع بيماري كرونا، قله هاي پيشرفت و بالندگي را در سطح ملي و بين المللي فتح نمودند. درخشش دانشجویان و اعضای هیأت علمی در جشنواره های داخلی و خارجی و کسب رتبه های علمی در نظام های رتبه بندی ملی و بین المللی مرهون خودباوری بی نظیر و تلاش خستگی ناپذیر آنان بوده است.
اميد دارم در سال جدید نیز با توكل بر خداوند متعال و با تلاش همه همکاران بیش از پیش در مسیر خدمت به جامعه و جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف نوین دانشگاه قدم برداریم.
پيشاپيش طلیعه آغاز قرن جدید و فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ که با اعیاد معظم شعبانیه تقارن پیدا کرده است را به اعضای هیات علمی فرهیخته، کارمندان خدوم و پرتلاش، دانشجویان برومند و عزیز دانشگاه، و نیز خانواده‌های بزرگوار همه آنان تبریک می‌گویم و از خداوند منان براي همگان سالی پربرکت همراه با سلامتی و موفقیت آرزو می کنم.
محمد تقی احمدی
رییس دانشگاه


27 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 1142