متن کامل خبر


 
بازدید جمعي از اعضاي هيات علمي دانشگاه از گروه صنعتی فیروز

خلاصه خبر: در راستاي همكاري و ارتباط موثر ميان صنعت و دانشگاه، جمعی از اعضای هیات علمی منتخب دانشگاه، ۱۶ اسفندماه از کارخانه صنعتی فیروز بازديد كردند.

اعضاي هيات علمي از واحد ساخت شامپو، واحد ساخت صابون ، واحد ساخت انواع کرم و لوسیون و آزمایشگاههای کنترل کیفی مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی بازديد به عمل آوردند.
اکثر کارکنان این کارخانه را افراد کم توان تشکیل می دادند که به خوبی از پتانسیل آن ها در تولید و بسته بندی محصولات استفاده شده بود. در هر بخش کارشناسان مربوطه توضیحات جامعی در خصوص کنترل مواد اولیه، فرآیند تولید و ساخت و محصولات نهایی ارائه دادند.
پس از بازدید، اعضاي هيات علمي دانشگاه در نشستي با مدیر عامل گروه صنعتی فیروز ديدار كردند.
در اين نشست معاونت دفتر پژوهش های کاربردی دانشگاه، توضیحاتی را در زمینه اهمیت همکاری دانشگاه و صنعت و لزوم تعریف پروژه های تقاضا محور عنوان كرد.
وی در ادامه به معرفی اعضای هیات علمی و پتانسیل آن ها در زمینه رفع نیازهای شرکت فوق پرداخت.
سپس موسوی مدیر عامل گروه صنعتی فیروز با اشاره به زمینه های همکاری دو طرف اظهار داشت: موضوعات مورد نظر شرکت فیروز در راستای اشتغال زایی، تولید محصولاتی با مواد اولیه بومی و دارا بودن قابلیت صادرات می باشد.
در پايان، توافق شد که در زمینه موضوعاتي مانند ارتقاء سامانه تصفیه پساب ،استحصال و تصفیه آب باران جهت استفاده در خط تولید محصولات بهداشتی ، عصارههای گیاهی ، بررسی مسیر کارآفرینی در کشور آلمان از زمان جنگ جهانی تاکنون و تهیه سامانه برنامه ریزی تولید، هماهنگی جهت همکاری بین دانشگاه و شرکت فیروز انجام شود.
پس از انجام بازدید، تماس با اعضای هیات علمی متخصص در حوزه های فوق الذکر برقرار شد و مقرر گردید پروپوزال های خود را در فرمت ارائه شده توسط شرکت فیروز به دفتر پژوهش های کاربردی و فناوری ارسال نمایند.
پس از دریافت پروپوزال ها، دفتر پژوهشهای کاربردی هماهنگی های لازم را با شرکت فیروز جهت برگزاری نشستهای تخصصی انجام خواهد داد.


24 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 688