متن کامل خبر


 
کاشت نهال در جنگل جلگه ای هیرکانی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

خلاصه خبر: آیین بزرگداشت هفته منابع طبیعی و گرامیداشت روز درخت کاری، ١٦ اسفند ماه با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه، برگزار شد.

روز درختکاری بهانه ای ایست برای پاسداشت دوستی با طبیعت. در این شرایط سخت، که کشور درگیر بیماری خطرناکی است که بر زندگی مردم عزیز میهن سایه افکنده است، یادآوری طبیعت می تواند آرامش بخش و نوید دهنده باشد. این مراسم نیز به منظور ایجاد همبستگی و تقویت روحیه نشاط و بالندگی با حضور هیأت رئیسه دانشکده و جمعی از همکاران هیأت علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشکده برگزار گردید.
در شروع مراسم دکتر عابدیان رئیس دانشکده با تبریک روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با اشاره به احیای منابع طبیعی و اهمیت جنگل ها در زندگی و حیات در کره زمین، از جنگل ها به عنوان آرایش و زیبایی کره زمین یاد کرد.
در ادامه دكتر اکبری نیا عضو هیأت علمی گروه جنگلداری نیز ضمن تبریک هفته منابع طبیعی به ارائه آماری از احیای جنگل ها و منابع طبیعی در کشور های مختلف جهان پرداخت.
وي افزود: هر سال جنگل های زیادی به دلایل مختلف در دنیا از بین می روند که ایران نیز از آن مستثنی نیست.
وي در پايان از ابتکار دانشکده برای بازسازی و احیای جنگلهای جلگه ای هیرکانی و ایجاد یک ذخیره گاه جنگلی برای حفاظت از گونه های مختلف تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه مراسم، حدود 200 اصله نهال جنگلی و سایه پسند از قبیل انجیلی، افرا، بلوط و شمشاد جهت نکوداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و ترویج فرهنگ دوستی با طبیعت و احیای بخشی از جنگل جلگه ای هیرکانی دانشکده کاشته شد و به ۳ نفر از شرکت کنندگان در مراسم به قید قرعه ، کارت هدیه اهداء گردید.


18 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 676