متن کامل خبر


 
مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کووید-19 هشدار داد

خلاصه خبر: دکتر رئوفی با اعلام خبر افزایش آمار تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید-19 نسبت به هفته های گذشته در دانشگاه، کوتاهی در رعایت اصول بهداشتی در بخش های مختلف را عامل اصلی این روند افزایشی دانست.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه گفت: اخیرا" شاهد افزایش آمار تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید-19 نسبت به هفته های گذشته در دانشگاه هستیم. تعداد افراد مبتلا و مشکوک به بیماری در هفته اول اسفند ۶۹ درصد نسبت به هفته آخر بهمن ماه افزایش یافته است.
وی افزود: با توجه به شناسایی نسخه های جهش یافته در کشور، کوچکترین اهمال کاری و بی اعتنایی در رعایت اصول بهداشتی، جان و سلامت دانشگاهیان را به مخاطره می اندازد.
دکتر رئوفی ادامه داد: تا زمان ریشه کنی و کنترل این بیماری، باید تمامی افراد نسبت به رعایت دقیق اصول بهداشتی بیش از پیش حساس باشند.
وی برخی از عوامل احتمالی مسبب افزایش تعداد افراد مبتلا در دانشگاه را برشمرد و گفت: تجمع در آزمایشگاه ها به دلیل عدم برنامه ریزی اساتید برای حضور دانشجویان، افزایش تعداد دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه ها، عدم نظارت کارشناسان آزمایشگاه و شورای ایمنی دانشکده ها بر آزمایشگاه ها و همچنین عدم شناسایی و عدم برخورد با افرادی که در آزمایشگاه ها اصول بهداشت را رعایت نمی کنند، عدم نظارت روزانه بر نظافت و گندزدایی منظم بخش های مختلف، برگزاری جلسات حضوری بدون رعایت اصول بهداشتی، عدم استفاده مستمر از ماسک توسط برخی از دانشگاهیان، عدم برخورد و اعمال قوانین انضباطی/اداری برای افرادی (دانشجویان، کارکنان و اعضاء هیئت علمی) که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، از جمله عوامل مؤثر در افزایش آمار ابتلای دانشگاهیان به بیماری کروناست.
وی در نامه ای خطاب به دکتر موسوی رییس ستاد آگاهسازی و پیشگیری از کرونا در دانشگاه، خواستار تشدید نظارت بر رعایت دقیق اصول بهداشتی و برخورد سختگیرانه با افرادی که مرتکب و مسبب ایجاد تخلفات بهداشتی هستند، شد.


17 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 695