متن کامل خبر


 
برگزاري نخستين نشست دور جديد مجمع اعضاي هيات علمي دانشكده علوم پزشكي

خلاصه خبر: نخستین نشست دور جديد مجمع اعضاي هيات علمي دانشكده علوم پزشكي، با حضور هيات رئيسه و اعضاي هيات علمي دانشكده، دبير مجمع اعضاي هيات علمي دانشكده، هيات رييسه پارك علم و فناوري و اعضاي هيات رييسه مركز مطالعات دانشگاه، هجدهم بهمن ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر خوانین دبیر اجرایی برگزاری انتخابات مجمع، یاد و خاطره اساتید درگذشته دانشگاه علوم پزشکی را ارج نهاده و به بیان توضیحاتی در رابطه با چگونگی شکل‌گیری مجمع اعضای علمی دانشکده و شرح وظایف آن پرداخت.
وي افزود: پس از پایان دور قبلی مجمع در اواخر بهمن ماه، کمیته اجرایی برگزاری انتخابات دبیر مجمع با عضویت دکتر سلیمانجاهی، دکتر خوانين و دکتر غفرانی‌پور تشکیل و طبق روال انتخابات، زمان اعلام برنامه و کاندیداتوری رخ داد و بر حسب شرایط این بازه زمانی ۲۰ روز به طول انجامید و در مجموع پس از برگزاری ۳ روزه انتخابات از ۱۰۵ عضو هیئت علمی دانشکده ۸۰ نفر در انتخابات شرکت و صد در صد (٧٧ نفر) به دكتر غفرانی پور رای مثبت دادند.
در ادامه پیام دکتر احمدی رییس دانشگاه قرائت شد.
رييس دانشگاه در اين پيام آورده است: دانشگاه در مسئله تفکیک رشته هاي پزشکی از سایر علوم و رشته های دانشگاهی جریان مستقلی را طی کرده و با حفظ یکپارچگی دانشکده پزشکی، تاثیر بسزایی در زایندگی کلیه رشته‌های بین رشته‌ای فراهم نموده است.
دكتر احمدي ضمن اعلام نقاط قوت دانشکده از درخشش اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان دانشکده با وجود محدودیت‌های موجود تقدیر و ابراز امیدواری کرد تدارک منظم مجمع و انسجام اعضا ضامن توفیقات بزرگ تر در آینده باشد و دانشگاه نیز با تمهیدات اخیر و آتی، شرایط مناسب‌تری را برای پشتیبانی از دانشکده فراهم خواهد آورد.
در ادامه کلیپی از اساتید در گذشته دانشگاه كه از سوي دکتر حسن شهبازی تهیه و تدوین شده بود، نمایش داده شد.
دکتر موحدین رئیس دانشکده نیز ضمن تبریک اعیاد رجبیه و گرامیداشت یاد و خاطره همکاران در گذشته و تبریک به دبیر جدید مجمع و تقدیر از فعالیت های دبير قبلي مجمع، گزارشي از جایگاه معتبر دانشكده در سطح دانشگاه در سطوح علمی، آموزشی و پژوهشی ارائه و اظهار داشت: تاپ چارت دانشکده تغییراتي پیدا نموده و مقرر شده پردیس های دانشكده اي به زودی تشکیل گردند.
وي گزارشی از اقدامات و افتخارات علمی دانشکده در یک سال گذشته و در مواجهه با ویروس کرونا را بیان داشت که از آن جمله می‌توان به تشکیل آزمایشگاه مرجع کرونا، ارزیابی دارویی برای درمان کووید ۱۹ و اقدام جهت اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو، همکاری جهت تولید واکسن و سایر داروهای درمان کووید ۱۹، تولید کیت تشخیصی کووید ۱۹ و تجاری‌سازی آن توسط دانش آموختگان دانشکده و ترویج علم و ارتباط آن با جامعه از طریق مجله موج نام برد.
دكتر موحدين در ادامه گزارشي نیز از جابجایی ساختمان شماره ۳ دانشکده پزشکی ارائه نمود.
در ادامه جلسه دکتر طالبی دبیر سابق مجمع اعضای هیئت علمی دانشکده به بیان عملکرد خود در دو سال گذشته پرداخت و اهم اقدامات خود را تلاش برای مباحث همسان سازی حقوق وزارت بهداشت، مسکن و یا زمین برای واگذاری به اعضای قدیمی جدید بیان کرد و گفت: با وجود رایزنی‌های صورت گرفته در این زمینه توفیقی حاصل نشده است. همچنین برای رفع مشکلات اساتيد جدید الاستخدام و اخذ واحدهای آموزشی و راهنمایی پایان نامه دانشجویان پیگیری‌هایي صورت گرفته است.
دکتر غفرانی پور دبیر جدید مجمع نیز از روند برگزاری انتخابات مجمع و برنامه‌ها و خط مشی خود گزارشی را ارائه و ضمن درخواست از اعضای هیئت علمی دانشکده جهت همکاری با مجمع، تاکید کرد: بدون همکاری اساتید دانشکده اقدامي موثر رخ نخواهد داد.
وی در ادامه گفت: منطبق با اساسنامه فعالیت خواهد نمود و طبق بند ۱۱ ماده ١١اساسنامه دکتر محمدی را با توجه به خصوصیات برجسته اخلاقی و سوابق اجرایی و کاري ایشان، به عنوان قائم‌مقام مجمع معرفی نمود.
در ادامه کلیپی جهت معرفی اعضای هیات علمی جدیدالاستخدام که از سوي دکتر فاطمه زارعی تهیه و تدوین شده بود، نمایش داده شد كه در این کلیپ، همکاران مذكور در رابطه با وظایف خود در در دانشگاه و نيز انتظاراتی که از دانشگاه دارند، صحبت كردند.
در ادامه، رئیس مرکز مطالعات دانشگاه در خصوص نحوه شکل گیری این مرکز ،فعالیت های آن و جایگاه این مرکز در مراکز پژوهشی دانشگاه توضیحاتی را بیان کرد و افزود: برای حل مسائل واقعی جامعه، میزهای علمی مشترکی در دانشگاه با گروه‌های مختلف تشکیل شده است و در همین راستا خواهان تشکیل میز علمی سلامت با حضور جمعی از اساتید علوم پزشکی، اقتصاد،حقوق و مهندسی هستيم تا حوزه‌های کسب و کار، مشاوره و آموزش حرفه ای و مهارتی به عنوان سه هسته این میز آغاز به فعالیت نمایند.
در ادامه جلسه، رئیس و معاون پارك علم و فناوری به معرفی این پارک و اقدامات انجام شده در آن و جایگاه فعلی و آتی آن پرداختند و پیشنهادهایی جهت انعقاد قرارداد شرکتهای اعضای هیئت علمی با پارک و اخذ دفتر و انجام همکاری فی مابین ارائه کردند و مقرر شد در جلسات آتی توضیحات و جنبه های همکاری بیشتری مورد بحث قرار گیرد.
در پایان دکتر حسین تهرانی ضمن قدردانی و تشکر از عزیزانی که در نقل و انتقال ساختمان شماره ۳ دانشکده پزشکی تلاش‌های فراوان را انجام دادند درخواست کرد اعضای هیئت علمی دانشکده با همکاری دانشکده، برای جبران بخش ناچیزی از زحمات این عزيزان، مبلغي را جمع آوری و در قالب بسته معیشتی یا هدیه در اختیار آنها قرار گیرد.


16 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 647