متن کامل خبر


 
کاشت ۱۲ سرو به یاد ۱۲ شهید دانشگاه در روز درختکاری

خلاصه خبر: در هفته منابع طبیعی و به مناسبت روز درختکاری، رییس دانشگاه با تاکید بر یاد سبز شهدا، غرس ۱۲ سرو را نمادی از آزادگی و ایثار شهیدان دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد.

وی با اعلام آماری از فضای سبز دانشگاه، بر ایجاد سرزندگی و نشاط و همچنین توجه بیش از پیش جوانان دانشجو به مسائل محیط‌زیستی تأکید کرد و گفت: حضور اساتید و بزرگانی که به مناسبت روز درختکاری در این مکان جمع شده‌اند، باعث توجه بیشتر جوانان به حفاظت از محیط‌زیست و گسترش و احترام به فضای سبز دانشگاه می‌شود.
رییس دانشگاه در ادامه اضافه کرد: مدیریت سبز دانشگاه بر اساس ارزیابی‌های وزارت علوم و گرین‌متریک جهانی موفقیت چشمگیری در این سال‌ها کسب کرده که استمرار این موفقیت‌ها به تلاش بیشتر و توجه روز افزون به مسائل زیست‌محیطی در دانشگاه نیاز دارد.
دکتر احمدی با اشاره به شعار دانشگاه «خرد باید و دانش و راستی» کاشت ۱۲ نهال‌ سرو را به یاد ۱۲ شهید دانشجو و کارمند دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد و افزود: راست‌قامتی و سبزی این سروها نشانه ی احترام به روح ایثار و شهادت جوانانی است که در سال‌های دفاع مقدس از کیان کشور و انقلاب پاسداری کردند.
در پایان این مراسم دکتر باکویی با اعلام خبر تشکیل ستاد ویژه گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد که با کاشت این درختان و نصب اسامی شهدای گرانقدر دانشگاه، یاد و خاطره این شهدا و جانفشانی آن‌ها برای انقلاب، جاودانه بماند.
گفتنی است ۴ هزار و ۴۳۸ اصله درخت از گونه های مختلف، 46 اصله انواع قلمه های گیاهان فصلی و دائمی و در حدود ۹ هزار گلدان آماده کشت (در گلخانه) در دانشگاه موجود است و ۱۱ هزار متر مربع از فضای سبز پردیس مرکزی تحت پوشش آبیاری مکانیزه است.


16 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 1162