متن کامل خبر


 
بررسی وظایف کمیته های مختلف در نشست هیأت مدیره بنیاد غیردولتی خیرین مدرس

خلاصه خبر: در بیست و چهارمین جلسه هیأت مدیره بنیاد غیر دولتی خیرین مدرس که ۱۳ اسفندماه به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تقدیر از اعضای هیأت مدیره دوره ی قبل، در خصوص تعیین حوزه وظایف اعضای هیأت مدیره جدید بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست دکتر محسن محمدزاده، رئیس هیأت مدیره بنیاد غیر دولتی خیرین مدرس درباره شرح وظایف اعضای هیأت مدیره گفت: تجربه نشان داده که بهتر است هر کدام از اعضای هیأت مدیره حوزه ای که مایل به فعالیت داوطلبانه در آن هستند را مشخص کنند.
وی در ادامه به برنامه های آتی بنیاد اشاره کرد و افزود: برای سال ۱۴۰۰ برنامه ای را در هفت بند استخراج کردیم. برنامه آتی بنیاد شامل: ۱- برگزاری مراسم مشترک حامیان مالی و حمایت شوندگان ۲- ایجاد ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه تربیت مدرس با توانمندی مالی مقیم داخل و خارج با دیدگاه حمایت از برنامه های بنیاد ۳- جذب اساتید و کارمندان بازنشسته در انجام داوطلبانه امور دانشگاه ۴- استفاده از تجربه سایر دانشگاهها در زمینه جذب کمک های خیرین ۵- جلب حمایت خیرین برای تحقق طرح های رفاهی، آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه ۶- برگزاری مراسم گردهمایی و تقدیر سالانه از خیرین دانشگاه ۷- تدوین زمینه ها و محورهای مورد نیاز دانشگاه برای جذب کمک خیرین است.
دکتر محمدزاده یادآور شد: این ۷ بند، پیشنهاد اولیه برنامه آتی بنیاد است و بدون شک ما محدود به این ۷ مورد نیستیم و در صورت نیاز برنامه ها را توسعه خواهیم داد.
پس از بحث و تبادل نظر، اعضای حاضر در نشست بر این مهم تأکید کردند که همه ی افراد می باید در تمامی موارد پیشنهاد شده مشارکت کرده و فعال باشند و در برخی امور بنا به توانمندی، تخصص و علاقه شخصی بیشتر فعالیت کنند. همچنین برای پیگیری و پیشبرد برنامه ها، تقسیم کار شود و ضمن همکاری مستمر، جهت پاسخگویی در حوزه های مختلف با مدیرعامل هماهنگی صورت پذیرد.
در این جلسه، دکتر رسایی مسئول روابط بین الملل جهت ارتباط با دانش آموختگان مقیم خارج (بند ۲) ، دکتر محمد جوان مسئول جلب حمایت خیرین در حوزه پژوهش علوم پزشکی، دکتر خسرو خواجه مسئول جلب حمایت خیرین در حوزه فناوری (بند 5)، دکتر حمید محرمی مسئول ارتباط با تشکل های غیر رسمی خیرین (زیر تشکل ها: افراد و تشکل هایی که علاقمند فعالیت ذیل یک بنیاد خیریه هستند)، دکتر حسین نادری منش و دکتر فاطمه جان احمدی مسئول مطالعات و تدوین محورهای مورد نیاز دانشگاه برای جذب خیرین (بند۷) ، غلامرضا خاکسار مسئول برگزاری مراسم سالانه و مشترک حامیان و حمایت شوندگان (بند ۱ و ۶) ، دکتر محسن محمدزاده و دکتر فرزین نصیری مسئول جذب کارکنان و اساتید بازنشسته (بند ۳)، رسول اندایش دبیر جلسه و مسئول پیگیری مصوبات، محمد حسن نصرتی مسئول تشکیل سامانه و ارائه گزارش مداوم به خیرین پیشنهاد شدند.
در بیست و چهارمین جلسه هیأت مدیره بنیاد خیرین مدرس از دکتر علی یزدیان، دکتر محمد مهدی سپهری، دکتر یعقوب فتح الهی، دکتر فریبا گنجی، دکتر فرزین نصیری، دکتر کاظم شیخ الاسلام، دکتر عباس عصاری، رسول اندایش، محمد حسن نصرتی و غلامرضا خاکسار به عنوان اعضای هیأت مدیره دوره ی قبل تقدیر و از آنان به عنوان حامیان و مشاورین هیأت مدیره جدید دعوت به همکاری و مشارکت شد. همچنین دکتر مسعود سلیمانی، دکتر رامین کریم زاده، دکتر کلینی و دکتر سارا صعودی نیز برای پیوستن به جمع حامیان و مشاورین هیأت مدیره پیشنهاد شدند.


16 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 606