متن کامل خبر


 
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه و گروه صنعتی بهداشتی فیروز

خلاصه خبر: دانشگاه و مرکز نوآوری و توسعه فناوری گروه صنعتی بهداشتی فیروز، ششم اسفند ۹۹ تفاهم‌نامه همکاری‌های پژوهشی و فناوری امضاء کردند.

این تفاهم‌نامه همکاری با حضور دکتر سید قاسم هاشمی نماینده مرکز مذکور و دکتر یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با هدف جذب فناوری و انتقال دانش فنی، ایجاد پل ارتباطی مستقیم میان صنعت و دانشگاه و استفاده‌ی حداکثری از بنیه نخبگان، فناوران و پژوهشگران دانشگاه در راستای ارتقای علمی و تحقیقاتی کشور و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه، همکاری‌های پژوهشی و فناوری در مرحله نخست به منظور شناسایی، ارزیابی، جذب و بکارگیری نخبگان، پژوهشگران و محققان توانمند دانشگاه در جهت حل مسائل و رفع چالش های موجود در حوزه صنایع شوینده، دارویی و بهداشتی انجام می شود و در مرحله دوم حمایت از دستاوردهای علمی در صنایع شوینده کشور، حمایت از استعدادهای برتر و ایده‌های خلاق در تولید محصولات دانش بنیان، ارتقای میزان خود اتکایی شرکت‌های تولیدی و توان رقابتی با برندهای معتبر جهانی با انطباق بر استانداردها و الزامات فنی روز دنیا در محصولات و سیستمهای تولید و تجاری سازی ایده‌ها و فناوری‌های جدید صورت می‌گیرد.
ارائه خدمات علمی و اطلاعاتی در زمینه‌های تخصصی، همفکری و همکاری برای کارشناسی و نظارت بر پروژه‌های تحقیقاتی، انتشار مقالات علمی مشترک و در اولویت قرار دادن عناوین طرح‌های پیشنهادی در پایان‌نامه‌های دانشجویان از جمله فعالیت‌های دانشگاه در راستای اجرای تفاهم‌نامه خواهد بود. حمایت مالی از پایان‌نامه‌های دانشجویان، عقد قراردادهای پژوهشی، انتشار دستاوردهای مشترک با رعایت حق مالکیت مادی و معنوی نیز از جمله اقدامات قابل انجام توسط مرکز نوآوری و توسعه فناوری گروه صنعتی بهداشتی فیروز است.


12 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 835