متن کامل خبر


 
مرکز "نوآوری و خلاقیت فرهنگی مدرس " تاسيس مي شود

خلاصه خبر: به منظور تاسیس «مرکز نوآوری و خلاقیت فرهنگی مدرس» تفاهم نامه مشترك ميان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و پارک علم و فناوری مدرس منعقد شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام ساداتی نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در سخنانی با اشاره به اهداف تاسیس این مرکز و اهمیت آن اظهار داشت: امروز تمام‌ تلاش ما این است که از تمامی ظرفیت های موجود برای عملی شدن ایده های خلاق و نوآورانه فرهنگی دانشگاهیان با توجه به امکانات موجود در پارک علم و فناوری استفاده نماییم تا دانشجویان بتوانند در کنار فعالیت های علمی خود، در حوزه های تخصصی نیز وارد فعالیت های کاربردی دانش بنیان و پدیده های استارت آپی با رویکرد فرهنگی شوند.
وي افزود: با توجه به تاسیس مرکز حوزه دانشجویی معنا در دانشگاه تربیت مدرس، این مجموعه نیز به عنوان بازوی اجرایی این مرکز می تواند به ایجاد انگیزه بیشتر برای جذب دانشجویان به فعالیت های همزمان علمی و تخصصی کمک نماید.
در ادامه این مراسم دکتر مسعود ابراهیمی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه نیز اظهار داشت: پارک علم‌و فناوری تمام تلاش خود را برای حمایت از ایده های نوآورانه ی دانشگاهیان در حوزه فرهنگی و دینی در قالب فرآیندهای موجود پارک به کار خواهد گرفت تا در قالب مفاد این تفاهم نامه بتوانیم شاهد رشد و شکوفایی اقدامات دانشجویان باشیم.
لازم به ذکر است «حمایت از ایده های نوآورانه دانشگاهیان در حوزه های فرهنگی و دینی»،«کمک به تدوین، راه اندازی و عملیاتی شدن ایده ها در قالب ضوابط و مقررات پارک علم ‌و فناوری دانشگاه» و «ایجاد روحیه ی امید و انگیزه بخشی به دانشگاهیان، در راستای رشد استعدادها و زمینه سازی جهت انجام خدمت در عرصه های فرهنگی» از جمله اهداف مركز نوآوري و خلاقيت فرهنگي مدرس مي باشد.
در پایان این مراسم و پس از تبادل تفاهم نامه ها مابین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و پارک علم و فناوری مدرس، مقرر گردید پس از طی مراحل مقدماتی و اطلاع رسانی به دانشگاهیان جهت ثبت نام و ارائه ایده ها و طرح نوآورانه ی خود، مراسم رسمی افتتاح مرکز به زودی برگزار گردد.


4 اسفند 1399 / تعداد نمایش : 641