متن کامل خبر


 
تاكيد رييس مركز بهداشت و درمان بر رعايت كامل اصول بهداشتی براي مقابله با بيماري كوويد١٩ در دانشگاه

خلاصه خبر: دکتر محمدرضا رئوفی رییس مرکز بهداشت و درمان با ارسال یادداشتی به معاون پشتیبانی و منابع انسانی و ریيس ستاد پیشگیری و آگاه سازی بیماری کووید-19 بر لزوم رعايت كامل اصول بهداشتي در تمام بخش هاي دانشگاه تاكيد كرد.

در اين نامه آمده است: با توجه به افزایش تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید-19 در دانشگاه و با توجه به بازدید مکرر کارشناسان مرکز بهداشت، كمرنگ شدن رعایت اصول اولیه بهداشتی در راستای مقابله با بیماری کووید-19 در برخی از بخش های دانشگاه محرز می باشد و برخی از افراد نسبت به تذکرات بهداشتی، بی توجه می باشند. به همين دليل به منظور مدیریت ابعاد بیماری کووید-19 در دانشگاه لازم است تا زمان ریشه کنی کامل این بیماری، همه نکات اساسی کنترل و پیشگیری، به صورت دقیق در کلیه بخش های دانشگاه رعایت گردد. همچنین با افرادی که در رعایت اصول بهداشتی سهل انگاری می کنند مطابق قوانین اداری برخورد لازم صورت گیرد.
استفاده کلیه کارکنان به صورت مداوم از ماسک سه لایه بهداشتی در تمام محیط های دانشگاهی، باز كردن درِ اتاق های مشترک و همچنین سرویس های ایاب و ذهاب و پنجره ها به منظور ایجاد جریان هوا و ممانعت از تجمع افراد به ویژه در زمان صرف غذا از جمله اصول بهداشتی کنترل و پیشگیری از بیماری مي باشد.
همچنین به منظور اجرایی شدن پروتکل های بهداشتی در بخش های دانشگاه ضروری است مدیران هر بخش بر استفاده کارکنان از ماسک تاکید کرده و به متخلفین تذکر جدی داده شود.
مسئولان آزمایشگاه ها علاوه بر نظارت بر رعایت پروتکل بهداشتی، از تجمع افراد و دانشجویان ممانعت نمایند. در اين راستا لازم است از ورود افراد بدون ماسک به داخل دانشگاه، ساختمان های اداری و دانشکده ها و... ممانعت به عمل آید و به کسانی که از ماسک استفاده نکنند ارائه خدمت صورت نگیرد.
گندزدایی محیط ها نيز بر اساس پروتکل های بهداشتی مرکز بهداشت و درمان صورت گیرد و مسئولین و نمایندگان هر بخش بر صحت انجام روزانه گندزدایی نظارت نمایند.
رييس مركز بهداشت و درمان دانشگاه در پايان اين نامه از دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته خواسته است تا با رعایت بالاترین سطح از اصول بهداشتی، به عنوان الگوئی برای رفتارهای خودمراقبتی در کنترل و پیشگیری از بیماری کووید-19 باشند.


11 بهمن 1399 / تعداد نمایش : 716