متن کامل خبر


 
تودیع و معارفه اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه

خلاصه خبر: مراسم تودیع اعضای پیشین و معارفه اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان با حضور معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی، جمعی از مسئولان مدیریت امور دانشجویی و اعضای پیشین و منتخب جدید، ششم بهمن ماه برگزار شد.

دکتر مسعود رضایی معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در این نشست ضمن تقدیر از زحمات اعضای پیشین شورای صنفی و تبریک به اعضای منتخب جدید اظهار داشت: اهمیت شورای صنفی دانشجویان بر کسی پوشیده نیست و این شورا در جهت رفع مسائل و مشکلات دانشجویان در جنبه عمومی تلاش می کند و در این مسئولیت دو طرفه، هم باید مطالبات به حق دانشجویان به مسئولان دانشگاه منتقل شود و هم انتظارات مسئولان از دانشجویان به آنان انتقال یابد.
وی افزود: در شورای صنفی سنوات گذشته، اعضای شورا به صورت هوشمندانه تقسیم کار کردند و هر یک از آنها یکی از امور مربوط به خوابگاه، تغذیه و ... را بر عهده گرفتند که باعث تسریع در روند رسیدگی به امور می شد.
وی خاطر نشان ساخت: ما در جهت خدمت به دانشجویان عزیز تلاش می کنیم و نیازمند گفت و شنود و همکاری و نقد سازنده شورای صنفی هستیم تا بر اساس آیین نامه ها و مقررات موجود دانشگاه بتوانیم در جهت حل مسائل و مشکلات دانشجویان گام برداریم.
در ادامه حبیب اله روشن ضمیر عضو پیشین شورای صنفی دانشجویان، ضمن خوشامدگویی و تبریک به اعضای جدید از آنها خواست تا مطالبات دانشجویان، آنها را از مسیر صبر و بردباری خارج نکند.
وی افزود: شما باید به عنوان بازوی معاونت دانشجویی و یار و یاور دانشجو، همواره با گوشی شنوا و با حوصله و تدبیر، مشکلات را حل کنید و با قدرت مسائل مربوط به دانشجویان را مطالبه نمایید.
در ادامه محمد تیزمغز نژاد از اعضای پیشین شورای صنفی نیز با بیان اینکه برخی از مطالبات دانشجویان خارج از اختیارات شورای صنفی است، تصریح کرد: شورای صنفی دانشجویان، شورایی نظارتی برای اجرای درست حقوق دانشجویان بوده و فقط امور صنفی دانشجویان را مطالبه می کند و نباید انتظاراتی نادرست از این شورا داشته باشیم.
سپس مدیران و روسای امور دانشجویی نیز ضمن خوشامدگویی به اعضای جدید شورای صنفی، برای آنان آرزوی توفیق روزافزون در جهت رفع و پیگیری مسائل دانشجویان نمودند.
ساسان فضلی عضو جدید شورای صنفی دانشجویان در سخنانی اظهار داشت: ما برآمده از دانشجویان و منتخب آنها هستیم و امیدواریم بتوانیم با تعامل سازنده و تقسیم وظایف، خواسته های دانشجویان را به مسئولان انتقال دهیم.
سایر اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان نیز در سخنان خود ابراز امیدواری کردند بتوانند گام مثبتی در جهت ارتباط دانشجویان و معاونت دانشجویی و حل مشکلات صنفی دانشجویان بردارند.
در پایان لوح تقدیر اعضای پیشین و احکام اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان از سوی معاونت دانشجویی به آنان اهدا شد.
گفتنی است نتایج نهایی دور دوم انتخابات شورای صنفی دانشجویان، چهارم بهمن ماه اعلام شد که بر اساس آن پریسا زارعی، راضیه کاظمی قدس، ساسان فضلی، الناز باقری، مهرداد آقایی سعدی، علی فغانی و نبی‌اله خیرآبادی به عنوان ۷ نفر اصلی انتخاب شدند.


8 بهمن 1399 / تعداد نمایش : 1308