متن کامل خبر


 
رییس دانشگاه: بزودی از سایت «ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس» رونمایی می شود

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها ، ۲۹ دی ماه به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه ضمن بیان اخبار مهم دانشگاه طی دو هفته اخیر، به ساختار سازمانی جدید دانشگاه اشاره کرد و گفت: تشکیلات دانشگاه در چارت جدید تا حد زیادی دچار تغییر خواهد شد. از جمله این تغییرات می توان به ایجاد معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در دانشگاه اشاره کرد که این امر در جهت طرح تحول راهبردی، رصد و پایش، اصلاح ساختار و برنامه ریزی های توسعه کمی و کیفی دانشگاه و توسعه فناوری اطلاعات به صورت یک سیستم یکپارچه پشتیبان و موتور طرح تحول است.
مسئولیت این معاونت را دکتر ذگردی از اساتید برجسته دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها تقبل کرده اند که قطعا" در آینده دانشگاه و در جهت اهداف طرح تحول بسیار موثر خواهد بود.
وی افزود: در این راستا دو معاونت دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی نیز با یکدیگر تلفیق شدند و مسئولیت این معاونت بر عهده دکتر رضائی گذاشته شد.
دکتر احمدی در ادامه از زحمات دکتر ناطق در زمان تصدی مسئولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی به دلیل ارائه خدمات ارزنده و پایه گذاری برنامه های مفید برای دانشجویان و بهره گیری از نظرات جمعی اساتید تشکر و قدردانی نمود.
رییس دانشگاه همچنین از افتتاح ساختمان استارت آپ فکتوری در مجاورت دانشکده علوم پایه خبر داد و گفت: این ساختمان از سوی پارک علم و فناوری برنامه ریزی و تدارک دیده شده است و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ان شاءالله در بهمن ماه سال جاری با حضور مسئولان کشوری و مدیران ذی ربط افتتاح خواهد شد.
همچنین ساخت فاز اول مجموعه پویش در دانشکده کشاورزی توسط پارک علم و فناوری با استفاده از زیرساخت های قدیمی و نیمه تمام دانشکده در حال اتمام است و امیدواریم با افتتاح این مجموعه زمینه های لازم برای پشتیبانی از کسب و کار فناورانه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف به ویژه کشاورزی و منابع طبیعی فراهم گردد.
دکتر احمدی بر لزوم تسریع در روند فارغ التحصیلی دانشجویان تاکید و یادآور شد: معاونت پژوهشی تمهیدات لازم را فراهم نموده تا دانشجویانی که در مرحله پژوهش پایان نامه و رساله خود هستند بتوانند بر حسب نیاز و ضرورت در دانشگاه حضور یابند و معاونت دانشجویی ـ فرهنگی و اجتماعی نیز از نظر خوابگاه پشتیبانی لازم را برای این دانشجویان فراهم نموده است. در این راستا روسای دانشکده ها باید با اراده قوی گروه ها را ترغیب کنند تا دانشجویان از نظر استفاده از امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه و ... معطل نمانند و از پایان نامه و رساله خود به موقع و با کیفیت مطلوب دفاع کنند.
رییس دانشگاه در پایان با تاکید بر لزوم پشتیبانی جدی از دانشجویان خارجی اظهار داشت: دانشکده ها و گروه ها باید در این زمینه توجه لازم را مبذول نمایند و در صورتی که دانشجویان خارجی با معضلاتی روبرو هستند آن را با کمک و مشورت واحد بین الملل و معاونت آموزشی مرتفع نمایند تا رضایت و بهره وری لازم از واحدهای آموزشی برای این دانشجویان فراهم گردد.


1 بهمن 1399 / تعداد نمایش : 1586