متن کامل خبر


 
توضیحات مدیر آموزشی دانشگاه درباره برگزاری امتحانات دانشجویان

خلاصه خبر: مدیر آموزشی دانشگاه با اعلام زمان برگزاری امتحانات، درباره روش های جایگزین برگزاری امتحان در زمان قطعی برق یا نقص فنی توضیح داد.

دکتر سید مسعود موسوی درباره تاریخ برگزاری امتحانات در ترم جاری اظهار داشت: در این مدت ۲ هفته کلاس‌ها را تمدید کردیم و امتحانات با کمی تاخیر برگزار می‌شود؛ بر همین اساس امتحانات دروس مدرسی از شنبه ۴ بهمن تا ۹ بهمن ماه و امتحانات دروس تخصصی از ۱۱ بهمن تا ۲۳ بهمن برگزار خواهد شد.
مدیر آموزشی دانشگاه با اشاره به اینکه امتحانات دانشجویان ترم جدید و قدیم در یک تاریخ برگزار می‌شود، گفت: ترم بعدی ۳ اسفندماه آغاز خواهد شد.‌
موسوی همچنین درباره نحوه برگزاری امتحانات مجازی دانشجویان توضیح داد و افزود: ترم گذشته به دلیل اینکه زیرساخت‌های مجازی دانشگاه در حال گسترش بود، به اساتید این اجازه داده شده بود که به غیر از زیرساخت اصلی دانشگاه یعنی LMS از سامانه‌های دیگر هم استفاده کنند.
وی افزود: در این ترم نیز امتحانات در همین بستر برگزار خواهد شد و قابلیت ضبط و ثبت امتحانات را دارد که اگر دانشجویی به نمره اعتراض داشت بتوانیم سوابق را داشته باشیم.
مدیر آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: البته ممکن است مشکلاتی حین برگزاری امتحان برای دانشجو اتفاق بیفتد، مثلاً ممکن است دانشجویی در نقطه دور افتاده باشد و اینترنت او قطع شود و یا برق منطقه‌ای برود؛ برای این‌گونه موارد در عین حال که فضای رسمی زیرساخت رسمی دانشگاه است اما این اجازه را می‌دهیم تا اساتید از راههای دیگر به دانشجو کمک کنند.
موسوی افزود: همچنین اساتید می‌توانند برای برگزاری آزمون‌های شفاهی از سایر زیرساخت‌ها و سامانه‌ها استفاده کنند.
مدیر آموزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: مدیریت آموزشی دانشگاه، فرجه ۱۰ روزه‌ای را بین زمان پایان کلاس و آغاز امتحانات در نظر گرفته تا اساتید بتوانند در صورت نیاز کلاس‌های رفع اشکال برگزار کنند. از سوی دیگر بین ترم جاری و آغاز ترم بعد، یک بازه زمانی ۱۰-۱۲ روزه‌ای را برای استراحت دانشجویان در نظر گرفته است.
وی همچنین درباره دلایل موجه برای عدم درج نمره صفر در کارنامه دانشجویان گفت: اگر دانشجویی در امتحان حضور نداشته باشد، می‌تواند تا دو هفته مستندات احیاناً پزشکی خود را به مرکز بهداشت دانشگاه ارائه کند و بعد از تأیید این مرکز نمره صفر برای دانشجو درج نخواهد شد و غیبت او موجه است.
موسوی اظهار داشت: از طرفی اگر دانشجو به دلیل مسائل فنی نتواند پاسخ سوالات را در سامانه ثبت کند، می‌تواند بلافاصله از پاسخ سئوالات عکس بگیرد و آن را یا به ایمیل استاد بفرستد و یا در شبکه‌های مجازی برای او ارسال کند.


27 دی 1399 / تعداد نمایش : 2659