متن کامل خبر


 
برگزاری نشست مشترک هیأت رئیسه شورای صنفی دانشگاه های دولتی کشور و معاون سازمان برنامه و بودجه

خلاصه خبر: جلسه مشترک هیأت رئیسه شورای صنفی دانشگاه های دولتی کشور با دکتر میرزا بزرگ معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه با محوریت موضوع "افزایش پنجاه درصدی حقوق کارمندان دانشگاه های دولتی" شانزدهم دی ماه جاری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد یوسفی رئیس شورای صنفی کارمندان با ذکر مقدمه‌ای از مسائل عمده و شرایط موجود کارمندان آموزش عالی، موارد مورد نظر شورا در خصوص بخشنامه افزایش پنجاه درصد حقوق به شماره ۶۹۴۴۸۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ متناظر با امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری را بیان کرد.
وی بر انتظار به حق ایجاد شده در بین کارمندان آموزش عالی برای اجرای کامل مفاد بخشنامه و همچنین بروز برخی نگرانی ها و ایجاد تنش و دلخوری به دلیل طولانی شدن فرآیند تصمیم گیری برای اجرا تأکید کرد و گفت: پس از اجرای کامل بخشنامه در سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی و عدم اجرای صحیح آن در وزارت عتف بویژه در مقایسه با کارمندان وزارت بهداشت که البته هر دو مجموعه در قالب نظام هیأت امنایی اداره می‌شوند، احساس تبعیض میان کارمندان دولت ایجاد شده است.
در ادامه دکتر میرزا بزرگ ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک شورای صنفی کارمندان با سازمان برنامه و بودجه، در خصوص موارد مطرح شده توضیح داد و گفت: سازمان برنامه با سایر دستگاه ها کاملاً متفاوت است؛ چرا که بخشنامه ها و مجوزهای صادر شده آن از گذشته، تحت نظارت و بررسی دستگاه‌های نظارتی قرار می گیرد و قابل پیگیری و محاسبه در آینده است، بنابراین هر ابلاغی قطعاً باید با دقت تهیه و تنظیم شود.
وی افزود: سازمان برنامه و بودجه یک سازمان بالادستی است و مایل به دخالت در امور دستگاه‌های اجرایی نیست، با این وجود با عنایت به بخشنامه ای که برای افزایش حقوق کارمندان صادر کرده است، خود را ملزم به مساعدت و پیگیری برای اجرای درست آن می‌داند، چرا که اعتقاد دارد کارشناسان و کارمندان در نهادها و دستگاه ها بسیار مهم و اثر گذار هستند و تأمین معیشت آنها از وظایف سازمان است، کارشناسان و کارمندان سرمایه های ارزشمند سازمانی هستند و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند.
معاون سازمان برنامه و بودجه درباره اجرای بخشنامه مذکور گفت: موضوع افزایش حقوق کارمندان دانشگاه ها، با مساعدت سازمان برنامه و بودجه، وزارت عتف و دانشگاه ها به بهترین نحو به نفع کارمندان انجام خواهد شد.
در این جلسه همچنین در خصوص موضوعاتی مانند وضعیت حاضر و مدل فعلی اداره دانشگاه ها بصورت هیأت امنایی، نقاط قوت و ضعف آن، شرایط کارمندان و بررسی رضایتمندی یا عدم رضایت آنان، امکان تلفیق صندوق های بازنشستگی و مشکلات کارمندان بازنشسته تامین اجتماعی، موضوع بخشنامه تبدیل وضعیت استخدامی پرسنل شرکتی و قراردادی ایثارگر و... بحث و تبادل نظر شد.
دکتر میرزا بزرگ درباره بخشنامه صادره برای تبدیل وضعیت استخدامی پرسنل شرکتی و قراردادی ایثارگر اظهار داشت: این موضوع کشوری و از قوانین خاص بالادستی است و بر اساس مجوز صادره و دستور رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعتبار مورد نیاز برای اجرای بخشنامه تصویب شده و طی روزهای آتی به سازمانهای دولتی ابلاغ خواهد شد که پس از ابلاغ، دانشگاهها نیز برای اجرای بخشنامه مشکلی ندارند.


22 دی 1399 / تعداد نمایش : 1001