متن کامل خبر


 
تشریح ثبت اولین حضور دانشگاه در رتبه بندی جهانی "گرین متریک" در نشست شورای راهبری مدیریت سبز

خلاصه خبر: نشست شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، هفدهم دی ماه با حضور اعضای آن به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر کرمی دهکردی عضو جدید شورای مدیریت سبز دانشگاه، مطالبی در خصوص رتبه بندی گرین متریک دانشگاه ها و اقدامات لازم برای حضور موفق در این رتبه بندی عنوان کرد.
وی همچنین بر لزوم کسب مرجعیت ملی کنوانسیون تنوع زیستی از سوی دانشگاه در خصوص مباحث ارتباطات، آموزش و آگاهی بخشی و نیز کسب مرجعیت ملی بخش آکادمیک سازمان ملل در راستای آرمان ۱۵ توسعه پایدار و همچنین تعریف پروژه های تحقیقاتی در راستای برنامه اراسموس پلاس و انعقاد تفاهم نامه هایی با وزارت خانه ها و سازمان های مرتبط با محیط زیست تاکید کرد.
وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس همچنین می تواند به عنوان هماهنگ کننده امور گرین متریک در سطح کشور فعالیت و با دانشگاه زنجان همکاری و هم افزایی داشته باشد.
در ادامه دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی از انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه با وزارت علوم در بحث آموزش در حوزه مدیریت پسماند خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه و اساتید متخصص و خوبی که در این زمینه فعالیت دارند بتوانیم تجارب خود را با سایر دانشگاه ها به اشتراک بگذاریم و در زمینه آموزش مدیریت پسماند فعالیت های گسترده تری را انجام دهیم.
سپس دکتر آرش رضایی ثبت اولین حضور دانشگاه در رتبه بندی جهانی "گرین متریک" را تشریح کرد.
وی اظهار داشت: در این رتبه بندی از ۶ شاخص کلیدی زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش برای رتبه بندی موسسات آموزش عالی استفاده می شود و دانشگاه تربیت مدرس در اولین حضور خود در رتبه بندی جهانی "گرین متریک" موفق به کسب رتبه ۵۸۰ در بین ۹۱۲ دانشگاه و موسسه آموزش عالی از سراسر جهان شد.
وی افزود: اولین تلاش قطعا" بهترین تلاش نیست و این نتیجه حاصل حمایت ها و تلاش های معاون پشتیبانی و منابع انسانی و دفتر فنی و شورای راهبری مدیریت سبز می باشد. در این راستا جمع آوری اطلاعات از بخش های مختلف دانشگاه و تحلیل و ترجمه و ثبت آنها انجام شد که امیدواریم سال آینده با تلاش ها و حمایت همه دانشگاهیان و اعضای هیات علمی بتوانیم رتبه بهتری را برای دانشگاه به ثبت برسانیم.
در ادامه دکتر بروجردیان بر لزوم ارائه گزارش HSE تمامی پروژه های تاثیرگذار دانشگاه به شورای راهبری مدیریت سبز برای کسب مجوز و تاییدیه از این شورا تاکید کرد.


21 دی 1399 / تعداد نمایش : 1197