متن کامل خبر


 
ممنوعیت تردد خودرو در کل معابر دانشگاه با احداث پارکینگ های طبقاتی جدید

خلاصه خبر: مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، طرح یکپارچه سازی فضای تردد عابر پیاده شامل ممنوعیت پارک و تردد وسایل نقلیه در معابر و خیابان های دانشگاه را تشریح کرد.

دکتر بروجردیان مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه در نشست شورای راهبری مدیریت سبز که ۱۷ دی ماه به صورت مجازی برگزار شد، در خصوص حمل و نقل پاک به عنوان یکی از پارامترهای طرح جامع مدیریت سبز دانشگاه مطالبی را عنوان کرد.
وی گفت: در این حوزه در حال اجرای یک برنامه و فازبندی مراحل موضوعی آن هستیم. طرح یکپارچه سازی فضای تردد عابر پیاده دارای ۴ فاز کلی شامل؛ ممنوعیت پارک وسایل نقلیه در خیابان تدبیر، حد فاصل حکمت تا دانش، ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در خیابان دانش و نشاط، ممنوعیت تردد در خیابان حکمت و تدبیر و نیایش تا ورودی پارکینگ دانشکده فنی و مسیر جنوب به شمال بلوار بصیرت و ممنوعیت تردد در کل معابر پردیس مرکزی دانشگاه می باشد.
دکتر بروجردیان، تغییر از سیاست خودرو محور به پیاده محور، استفاده از خودرو برقی و دوچرخه، حذف پارکینگ های حاشیه ای و تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خصوصی را از سیاست های مدیریت سبز در راستای حمل و نقل پاک عنوان کرد.
مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه تصریح کرد: برای تحقق طرح فوق، ساخت دو پارکینگ را ساماندهی کردیم که پارکینگ در شمالی دانشگاه با ظرفیت ۷۲ خودرو افتتاح و در حال بهره برداری است و پارکینگ طبقه زیرین دانشکده جدید علوم انسانی نیز با ظرفیت ۴۸ خودرو در حال ساخت است که امیدواریم با رفع مشکلات مالی طی یک ماه آینده به بهره برداری برسد.
وی همچنین از ساخت پارکینگ طبقاتی در شمالی و جنوبی دانشگاه با همکاری شهرداری تهران خبر داد و گفت: در صورت توافق با شهرداری تهران می توانیم پارکینگی ۵ طبقه را در زیرزمین احداث کنیم که بخشی از آن مورد استفاده دانشگاهیان قرار گیرد و با افتتاح این پارکینگ ها، کل معابر پردیس دانشگاه به پیاده راه تبدیل خواهد شد.


21 دی 1399 / تعداد نمایش : 1364