متن کامل خبر


 
معاون آموزشی دانشگاه بر لزوم نظام‌مند شدن آموزش مجازی تأکید کرد

خلاصه خبر: دکتر کلباسی در خصوص نحوه تولید محتوای مجازی اساتید دانشگاه‌ها گفت: محتوای آموزشی که برخی اساتید در سامانه‌ها بارگذاری می‌کنند استاندارد نیست و هر استادی به‌صورت سلیقه‌ای محتوای آموزشی را ضبط و روی سایت بارگذاری می‌کند.

وی در تشریح وضعیت آموزشی دانشگاه در ایام کرونا و لزوم آموزش مجازی اظهار داشت: ترم تحصیلی دانشگاه در سال جاری دیرتر از هر سال شروع شد و در تلاش هستیم بتوانیم به‌موقع ترم را به پایان برسانیم.
دکتر کلباسی با اشاره به اینکه آموزش مجازی در دانشگاه به‌ خوبی پیش می‌رود، افزود: در زمینه زیرساخت‌های آموزش مجازی مشکلاتی داشتیم که برطرف شده و در حال حاضر تعداد زیادی از اساتید بدون مشکل از سایت‌های رسمی دانشگاه استفاده می‌کنند. البته مشکلات زیرساختی آموزش مجازی صد درصد حل نشده است.
معاون آموزشی دانشگاه اظهار امیدواری کرد با برطرف شدن مشکلات بودجه‌ای زیرساخت‌های بهتری برای آموزش مجازی دانشگاه تربیت مدرس ایجاد شود.
دکتر کلباسی اضافه کرد: در خصوص مجازی شدن آموزش دانشگاه‌ها باید بودجه اضافه‌ای اختصاص داده شود، تا در مستحکم کردن زیرساخت‌های مجازی برای آن برنامه‌ریزی شود.
وی در خصوص نحوه تولید محتوای مجازی اساتید دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: محتوای آموزشی که برخی اساتید در سامانه‌ها بارگذاری می‌کنند استاندارد نیست و هر استادی به‌صورت سلیقه‌ای و بر اساس علاقه‌مندی، محتوایی را با عنوان محتوای آموزشی ضبط و روی سایت بارگذاری می‌کند.
دکتر کلباسی با بیان اینکه در آینده رکن آموزش، مسائل آموزش مجازی خواهد بود،‌ بر نظام‌مند شدن محتواهای آموزشی تأکید کرد و گفت: باید این محتواها با سناریو استاندارد تولید شوند و اساتید پروتکل خاصی در این رابطه را دنبال کنند.


20 دی 1399 / تعداد نمایش : 675