متن کامل خبر


 
ثبت اولین حضور دانشگاه در رتبه بندی جهانی "گرین متریک"

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس در اولین حضور خود در رتبه بندی جهانی "گرین متریک" موفق به کسب رتبه ۵۸۰ در بین ۹۱۲ دانشگاه و موسسه آموزش عالی از سراسر جهان شد.

رتبه بندی جهانی دانشگاهی "گرین متریک" از سال ۲۰۱۰ با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های جهان همه ساله توسط دانشگاه دولتی اندونزی (Universitas Indonesia) انجام می شود.
در این رتبه بندی از ۶ شاخص کلیدی زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش برای رتبه بندی موسسات آموزش عالی استفاده می شود و ارائه داده های عددی مربوط به شاخص های فوق می تواند تصویری از مسئولیت اجتماعی دانشگاه در اعمال سیاست های سازگار با محیط زیست را برای حمایت از پایداری به جامعه بین الملل نشان دهد.
در آخرین گزارش رتبه بندی "گرین متریک" که در ماه دسامبر (آذر - دی) ۲۰۲۰ ارائه شد، دانشگاه تربیت مدرس موفق به کسب رتبه ۵۸۰ بین ۹۱۲ دانشگاه و موسسه آموزش عالی از سراسر جهان و رتبه ۴ در بین ۱۴ دانشگاه منطقه یک کشور گردید.
گفتنی است دانشگاه به منظور حضور در عرصه بین المللی و همچنین بهبود وضعیت توسعه پایدار دانشگاه، در شورای راهبری مدیریت سبز تصمیم بر حضور در این سیستم رتبه بندی گرفت و این مأموریت با حمایت همه جانبه معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه و با تلاش و پیگیری های کارشناسان به ثبت اولین حضور دانشگاه در این رتبه بندی در سال جاری منجر شد.
نتایج رتبه بندی در لینک http://greenmetric.ui.ac.id/overall-rankings-2020/ قابل مشاهده است.


10 دی 1399 / تعداد نمایش : 2078