متن کامل خبر


 
رییس دانشگاه از ایجاد معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در چارت جدید دانشگاه خبر داد

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، اول دی ماه به صورت مجازی برگزار شد.

در این نشست رییس دانشگاه ضمن ارائه اخبار مهم دانشگاه طی دو هفته اخیر، میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به همه پرستاران به ویژه همکاران فداکار و پرتلاش مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریک گفت و اظهار داشت: به همین مناسبت مراسمی به صورت غیرحضوری برای تقدیر از همکاران پرتلاش مرکز بهداشت به جهت خدمات ارزشمندی که برای سلامت دانشگاهیان در ایام کرونا داشته اند، برگزار شد. این عزیزان در این ایام با فداکاری بسیار، فعالیت های اثربخشی را به انجام رساندند که حتی برخی از این فعالیت ها در حوزه وظایف آنان نبوده ولی به صورت داوطلبانه آن را انجام دادند.
وی افزود: مرکز بهداشت دانشگاه تربیت مدرس تنها مرکز بهداشت در دانشگاه های وزارت علوم است که به صورت داوطلبانه خدمات ویژه ای را برای کنترل، پایش، راهنمایی، درمان و آزمایش در دوره پاندمی کرونا انجام داد.
دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به آیین نامه جدید ترفیع اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: دانشگاه فاز جدیدی را برای پرداخت ها و حقوق اعضای هیات علمی بر اساس عملکرد آنها آغاز نموده است که پس از بررسی و مطالعات لازم، با تایید هیات امنا به مرحله اجرایی رسیده است.
رییس دانشگاه خاطر نشان ساخت: بر اساس آیین نامه جدید، ترفیع در سه بخش ترفیع عادی، ترفیع با عملکرد بالاتر (کارآمدی) و ترفیع یا پایه ممتازی تعریف شده است. آمار و اطلاعات دریافت شده از سوی دفتر امور هیات علمی دانشگاه نشان می دهد درصد بالایی از اساتید شرایط ترفیع کارآمدی و ممتازی را کسب نموده اند و بر این اساس سقف حق التدریس اساتید به تدریج کاهش یافته و حقوق و پرداختی های اساتید پر تلاش و اثرگذار پس از چند سال بیشتر از حالت عادی رشد می کند و حتی به دو برابر خواهد رسید. همچنین در بند ۸ آیین نامه ترفیع، فعالیت اعضای هیات علمی در امور بین الملل، کارآفرینی و فناوری و خدمت به جامعه دیده شده که لازم است از سوی اعضای هیات علمی مورد توجه قرار گیرد. تشکیلات اجرایی جدید دانشگاه نیز که در هیات امنا به تصویب رسیده، طی چند ماه آینده به اجرا در می آید.
دکتر احمدی در ادامه با اشاره به تشکیلات جدید دانشگاه اظهار داشت: در چارت جدید، معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات به معاونت های دانشگاه اضافه خواهد شد. همچنین بر اساس چارت جدید، مدیریت سرمایه گذاری در دانشگاه به منظور پشتیبانی بهتر و بیشتر از سرمایه گذاری هایی که به پایداری و خود اتکایی دانشگاه کمک می کند، ایجاد می شود.
وی از روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی خواست برای استقرار به موقع و بدون تاخیر تشکیلات جدید، با معاونت پشتیبانی همکاری های لازم را به عمل آورند.
در ادامه رییس دانشگاه به انتخاب دو عضو هیات علمی دانشکده علوم انسانی؛ دکتر عادل آذر و دکتر حافظ نیا به عنوان چهره های ماندگار در حوزه علوم انسانی در مراسم گردهمایی "نقش علوم انسانی در پژوهش و فناوری" اشاره کرد و با اهدای لوح تقدیر از آنان تقدیر نمود.
در پایان نشست، بازنگری برنامه درسی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری باستان شناسی مصوب شورای آموزشی و کمیسیون جامع آموزشی دانشگاه، وفق آیین نامه توسط دکتر مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری جهت اطلاع رسانی به آگاهی اعضای شورای دانشگاه رسید و مورد تصویب قرار گرفت.


3 دی 1399 / تعداد نمایش : 1965