متن کامل خبر


 
انتخاب رساله دانشجوي دانشگاه به عنوان پژوهش برتر جشنواره پژوهش و نوآوري مدیریت شهری

خلاصه خبر: رساله دكتراي جاهده تکیه خواه دانشجوي دكتراي علوم جنگل دانشگاه در دوازدهمين جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری در محور محیط زیست و انرژی شایسته تقدیر شناخته شد.

اين رساله با عنوان " ارزیابی گونه های درختی پارک جنگلی آبیدر سنندج بر اساس خدمات اکو‌سیستمی" به راهنمایی دکتر سید محسن حسینی استاد دانشكده منابع طبيعي و علوم دريايي و دکتر سید غلامعلی جلالی دانشیار بازنشسته دانشگاه به انجام رسيده است.
جاهده تكيه خواه هدف از اجرای این پژوهش را ارزیابی و مقایسه گونه‌های درختی غالب موجود در پارک جنگلی آبیدر واقع در شهر سنندج از جمله چنار، کاج تهران، اقاقیا، زبان‌گنجشک و سرو نقره‌ای و معرفی و شناسایی مناسب‌ترین گونه در منطقه مورد مطالعه و مناطق مشابه عنوان كرد.
وي افزود: نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که گونه چنار مناسب‌ترین گونه از نظر کارکردهای مورد مطالعه بین گونه‌های بررسی شده مي باشد.
در اختتاميه اين جشنواره، آثار برتر پژوهشي در ۱۰ محور مدیریت ایمنی و بحران شهری، حمل و نقل و ترافیک، سلامت شهری، کاربست پروژه‌های شهری، توسعه مدیریت روستایی، شهرسازی و معماری، اجتماعی و فرهنگی، مالی و اقتصاد شهری و نوآوری شهری و خدمات شهری، محیط زیست و انرژی، معرفی و تقدير شدند.
گفتنی است اختتامیه دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری به همت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران،۲۶ آذر ماه برگزار شد.


3 دی 1399 / تعداد نمایش : 1259