متن کامل خبر


 
۲ عضو هیأت علمی دانشگاه در جمع برگزیدگان جشنواره نشان مرجعیت علمی در زبان و ادبیات عربی

خلاصه خبر: دکتر خلیل پروینی و دکتر هادی نظری منظم از اعضای هیأت علمی دانشگاه در نخستین جشنواره نشان مرجعیت علمی در زبان و ادبیات عربی شایسته تقدیر شناخته شدند.

در آیین اختتامیه اولین جشنواره نشان مرجعیت علمی در زبان و ادبیات عربی که ۲۹ آذر در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دکتر خلیل پروینی استاد گروه زبان و ادبیات عربی و دکتر هادی نظری دانشیار گروه زبان و ادبیات عربی دانشکده علوم انسانی هر دو در حوزه "ادبیات تطبیقی" شایسته تقدیر شناخته شدند.
این جشنواره با هدف پایش تحولات پژوهشی در ۲۰ حوزه تخصصی زبان و ادبیات عربی توسط انجمن علمی ایرانی زبان و ادبیات عربی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
گفتنی است دکتر خلیل پروینی از سال ۱۳۸۱ به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه مشغول تدریس و فعالیت است. وی دارای ۱۴۲ مقاله چاپ شده در مجلات و بیش از ۴۰ مقاله ارائه شده در همایش هاست. دکتر پروینی تاکنون ۱۷ کتاب تالیف کرده است.
دکتر هادی نظری منظم دیگر عضو هیات علمی دانشگاه نیز از سال ۱۳۹۲ به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه مشغول فعالیت شده و تاکنون علاوه بر ۴ جلد کتاب ترجمه ای، بیش از ۴۰ مقاله علمی پژوهشی از وی منتشر شده که حدود ۳۰ مقاله از آن در حوزه ادبیات تطبیقی است. وی عضو کارگروه ادبیات تطبیقی بوده و ۲۷ مقاله در دايره المعارف بزرگ اسلامی و دانشنامه جهان اسلام منتشر کرده است.


3 دی 1399 / تعداد نمایش : 1821