متن کامل خبر


 
آیین اختتامیه موج های هفتم و هشتم طرح تحول راهبردی برگزار شد

خلاصه خبر: آیین اختتامیه موج های هفتم و هشتم طرح تحول راهبردی چهارشنبه نوزدهم آذر به صورت مجازی برگزار و طی آن از دست اندرکاران نمونه طرح تقدیر شد.

در این مراسم دکتر مینائی قائم مقام رییس دانشگاه در طرح تحول، گزارش دستاوردهای طرح در موج های ۷ و ۸ را ارائه کرد و گفت: در طی ۴ سال اجرای موج های اول تا هشتم طرح تحول راهبردی، ۴۵۰ بسته موفقیت تعریف شده است. در موج نهم نیز ۳۰ بسته تعریف شده که با در نظر گرفتن موج دهم و پایان برنامه ۵ ساله ی اول طرح، بیش از ۵۰۰ بسته تعریف شده که حدود ۹۰ درصد اجرایی شده و به اتمام رسیده است.
وی افزود: در موج هفتم ۵۲ بسته و در موج هشتم با توجه به بروز همه گیری بیماری کووید 19 و کاهش تعداد بسته ها، حدود ۲۰ بسته تعریف شد.
دکتر مینایی همچنین برخی از بسته های نمونه PMO های حوزه های آموزش، پژوهش، پشتیبانی، ریاست، فرهنگی و دانشجویی را ارائه و دستاوردهای آن ها را تشریح کرد.
در ادامه دکتر نهاوندی مدیر دفتر ارزیابی، نظارت و بهینه سازی عملکرد دانشگاه گزارش پیشرفت طرح تحول راهبردی را ارائه کرد و گفت: ۲۸۵ بسته موفقیت طی موج های ۱ تا ۷ بطور کامل اختتام یافته است. در معاونت آموزشی ۸۰ بسته، معاونت پژوهشی ۸۸ بسته، معاونت پشتیبانی ۳۰ بسته، حوزه ریاست ۱۲ بسته، معاونت دانشجویی ۴۰ بسته و معاونت فرهنگی ۳۵ اختتام یافته است که با احتساب مجموع ۲۸۵ بسته، می توان گفت ۷۲ درصد بسته های موفقیت تمام شده است.
وی در تشریح مراحل ارزیابی پیشرفت طرح تحول راهبردی اظهار داشت: با اجرای اقدامات راهبردی در پایان هر موج خروجی کوتاه مدت ارزیابی می شود. در مرحله بعد با بررسی شاخص های نتیجه در میان مدت درمی یابیم که آیا تغییر به وجود آمده است؟ و در مرحله آخر به بررسی اثر بخش بودن فعالیت های انجام شده می پردازیم که ببینیم آیا اقدامات ما در بلند مدت به رفع نیاز منجر شده است.
دکتر نهاوندی افزود: ما هر سال مقادیر نشانگرهای کلیدی عملکرد را با مقادیر اهداف مقایسه می کنیم و با دریافت اختلاف بین وضعیت هدف (وضعیت مطلوب) و وضعیت موجود، برای بهبود، اقدامات جدید تعریف می کنیم.
در بخش دیگری از این مراسم مجازی مدیران بسته های منتخب به بیان تجربیات خود پرداختند و در پایان مراسم نیز از دست اندرکاران نمونه موج های ۷ و ۸ طرح تحول راهبردی تقدیر شد.


22 آذر 1399 / تعداد نمایش : 920