متن کامل خبر


 
روز دانشجو بزرگداشت فداکاری دانشجویان در راه استقلال و آزادی کشور است

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه ۱۷ آذرماه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست رییس دانشگاه ضمن تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: این روز به یاد فداکاری ها و شجاعت و جنبش حق طلبانه دانشجویان در راه استقلال و آزادی کشور بزرگ داشته می شود. در این راستا مراسمی به صورت مجازی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با حضور حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان برگزار شد.
همچنین نشست هیات رییسه با مسئولان تشکل های دانشجویی برگزار شد که پشتیبانی از فعالیت های تشکل ها در این نشست مورد تاکید هیات رییسه قرار گرفت و بر لزوم تعامل متقابل از سوی تشکل ها با رعایت آداب آکادمیک با وجود نظرات و دیدگاه های مختلف تاکید شد.
دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده اشاره کرد و گفت: شهید فخری زاده اقدامات ارزشمندی را در حوزه های مختلف هسته ای و علمی و پژوهشی و نیز مسائل بهداشت و حوزه درمان و واکسن کرونا داشتند و شهادت ایشان مصیبتی تلخ در سطح ملی است.
رییس دانشگاه ضمن تسلیت به جامعه علمی و دانشگاهی و اعضای شورای دانشگاه ابراز امیدواری کرد اعضای هیات علمی و دانشمندان کشور با صبر انقلابی و پشتکار در فعالیت های علمی، پژوهشی و دفاعی و ... هرچه بیشتر بدرخشند تا خیانتکاران به ایران اسلامی بدانند اینگونه اقدامات ضد انسانی، خللی در رشد و اعتلای کشور ایجاد نخواهد کرد و به وقت مناسب انتقام این کار از خونخواران و دشمنان گرفته خواهد شد و آینده از آن ملت بزرگ ایران است.
در ادامه اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
در ادامه بازنگری برنامه های درسی دوره های کارشناسی ارشد " فیزیک دریا" و "نانوفناوری - نانو مواد" مصوب شورای آموزشی و کمیسیون جامع آموزشی دانشگاه، وفق آیین نامه از سوی دکتر کلباسی معاون آموزشی به اطلاع اعضای شورای دانشگاه رسید و در شورای دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت.
در پایان رییس دانشگاه ضمن اعلام ابقای دکتر غلامحسین زاده در سمت ریاست دانشکده علوم انسانی از زحمات و تلاش های بی وقفه وی طی 6 سال تصدی مسئولیت دانشکده تشکر و قدردانی کرد و از خداوند متعال برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون نمود.


19 آذر 1399 / تعداد نمایش : 925