متن کامل خبر


 
فراخوان دومين جشنواره ادبي حيات

خلاصه خبر: فراخوان جشنواره ملی حیات دانشگاه تربیت‌ مدرس منتشر شد.

دبیرخانه دائمی «جشنواره‌ حیات» در دانشگاه تربیت‌مدرس در چارچوب مسئولیت اجتماعی خود و با هدف توجه به مسائلی که در حیات اجتماعی، زیستی و روانی بشر دارای اهمیت بسزایی دارد، تشکیل شده است.
نخستین جشنواره ادبی حیات با شعار «آب، داستان حیات» در سال ۱۳۹۵ با هدف گفتمان‌سازی برای مصرف بهینه آب و تبیین تهدید خشکسالی برگزار شد.
دومین دوره این جشنواره، با شعار " دوباره زندگي..." و با محوریت «ویروس کرونا»، افزون بر حوزه ادبیات و داستان، فرصتی را هم برای هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی فراهم کرده است تا در قالب «نقاشی دیواری»، آثار خود را به معرض نمایش گذارند. افزایش ارتباط با جامعه و تاکید بر مسئولیت اجتماعی دانشگاه، استفاده از قابلیت‌های بیانی و دیداری ادبیات و نقاشی در یادمان سازی رخدادهای ملی و جهانی، ایجاد فرصت برای کشف استعدادها در حوزه هنرهای مردمی،گرامیداشت داستان‌نویسان و نقاشان برجسته‌ی کشور، توجه ویژه به ادبیات کودک و نوجوان و طراحی و ساخت یادمان ویژه دوره کرونا در دانشگاه تربیت مدرس از جمله اهداف دومين دوره جشنواره حيات مي باشد.
بخش هاي مختلف جشنواره شامل؛‌بخش رقابتی، داستان‌ کوتاه، داستان کودکان و نوجوانان (استعدادهای ادبی کودک) و نقاشی دیواری و بخش جانبی شامل برگزاری کارگاه‌های مجازی داستان‌نویسی و برگزاری نمایشگاه مجازی از طرح های دیوارنگاره یادمانی مي باشد.
دبیرخانه‌ی جشنواره حیات آماده‌ پذیرش آثار نویسندگان و نقاشان دیواری، در موضوع «ویروس کرونا» با تاکید بر محورهای محیط زیست،مهرورزی پزشکي و فاصله‌گذاری اجتماعی است. آخرین‌ مهلت ارسال آثار ٣٠ بهمن ١٣٩٩ ، زمان اعلام نتایج داوری ٢٠ فروردین ١٤٠٠ و زمان برگزاری نمایشگاه مجازی و آیین پایانی، نیمه دوم اردیبهشت ١٤٠٠ مي باشد.
برای كسب اطلاعات بیشتر مي توانند به سايت http://www.hayatfest.ir مراجعه نمايید.


17 آذر 1399 / تعداد نمایش : 1293