متن کامل خبر


 
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

خلاصه خبر: روز دانشجو را با یاد و ادامه راه دانشجویان شهید ۱۶ آذر ۱۳۳۲؛ احمد قندچی، مصطفی بزرگ نیا و آذر شریعت رضوی گرامی می داریم.

شانزدهم آذرماه۱۳۳۲، به یاد سه تن از دانشجویان که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در دانشگاه تهران کشته شدند، به عنوان نماد آزادگی و ایستادگی در برابر استعمار گرامی داشته می‌شود.
به همین مناسبت رییس دانشگاه در پیامی، روز دانشجو را به دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.
متن پیام دکتر احمدي به شرح ذیل است:
١٦ آذرماه یادآور استکبارستیزی و حق طلبي دانشجويان فرهیخته و آزادي خواه در مقابل ظلم و استبداد و خودکامگی است كه با نثار خون خود، فرياد آزادي و ظلم ستيزي را طنين انداز كردند.
دانشجويان پرتلاش و متعهد ايران اسلامي، در شرايط حساس كنوني به مثابه وجدان بيدار و پرسشگر جامعه، در مسير آگاهي، علم و نوآوري گام بر مي دارند تا به مدد ايمان و انديشه، نام ايران را در سطح جهاني اعتلا بخشند و با تلاش و كوشش كم نظير خود هر چه بيشتر خودكفايي و استقلال را براي ايران به ارمغان آورند و بتوانند افق هاي روشني را براي آينده كشور ترسيم نمايند.
اینجانب فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را به دانشجویان پرتلاش دانشگاه تبريك و تهنيت عرض نموده و براي یکایک عزیزان عزت و سربلندي آرزو می کنم.


16 آذر 1399 / تعداد نمایش : 838