متن کامل خبر


 
درخشش دانشجویان دانشگاه در جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان حوزه علوم پایه

خلاصه خبر: طرح ارائه شده توسط چهار دانشجوی دانشگاه، در بخش ایده های برتر چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان حوزه علوم پایه معرفی و تقدیر شد.

در جریان اختتامیه چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که نهم آذرماه به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد، از ۱۲ ایده برتر در حوزه علوم پایه من جمله طرح محمد زارعین و حسین عامری مهابادی با عنوان «تعیین ویژگی کیفی سلول‌های زیستی حین فرآیند تولید بر پایه امواج مایکروویو به صورت غیر مخرب» در حوزه فیزیک و طرح فاطمه زارعین دانشجوی کارشناسی‌ارشد نانوبیوتکنولوژی و نسترن رکن‌آبادی دانشجوی کارشناسی‌ارشد ژنتیک با عنوان: اگزوهیل (Exoheal) در حوزه علوم زیستی تقدیر شد.
در چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان ۴۲۱ ایده ارائه شد که از این تعداد ۳۸ ایده در بخش علوم پایه و ۸ ایده در حوزه کسب و کارها منتخب مرحله نهایی شدند. از این تعداد ۱۲ ایده به عنوان ایده‌های برتر و ۴ تیم به عنوان تیم های اول تا چهارم بخش کسب و کار برگزیده شدند.
گفتنی است این جشنواره به منظور معرفی برترین اندیشمندان و دانشمندان جوان علوم پایه در حوزه های فیزیک، شیمی، ریاضی- آمار- کامپیوتر، علوم زیستی، زمین شناسی و حوزه تأثیر کرونا بر الگوهای زیستی برگزار شد.


10 آذر 1399 / تعداد نمایش : 2129