متن کامل خبر


 
در نشست شورای دانشگاه اقدامات حوزه پژوهش وفناوری دانشگاه در مواجهه با کووید-19 تشریح شد

خلاصه خبر: در نشست 19 آبان شورای دانشگاه، گزارشی از اقدامات و برنامه های حوزه پژوهش و فناوری در مواجهه با کووید-19 ارائه شد.

دکتر جعفریان مدیر پژوهشی و امور آزمایشگاه ها با اشاره به اهم اقدامات معاونت پژوهشی از ابتداي سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: دستورالعمل های مربوط به بخش های مختلف امور پژوهشی، طی ۵ سند تدوین شد که شامل دستورالعمل نحوه انجام فعالیت هاي مدیریت پژوهشی و ادارات پژوهشی دانشکده ها، دستورالعمل شروع فعالیت هاي پژوهشی دانشجویان در زمان شیوع بیماري کووید19، دستورالعمل نحوه برگزاري جلسات دفاع دانشجویان بصورت الکترونیکی، دستورالعمل حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه از پروژه ها، طرح ها و پروپوزال هاي مرتبط با بیماري کووید 19 و دستورالعمل نحوه فعالیت دانشکده ها و آزمایشگاهها با توجه به شرایط موج جدید همه گیري بیماري کرونا می باشد.
وی افزود: مطابق سند شماره ۲ (دستورالعمل شروع فعالیت هاي پژوهشی دانشجویان در زمان شیوع بیماري کووید 19) در خصوص نحوه بازگشت دانشجویان به دانشگاه اقدام گردید و ۱۸۲۰ درخواست از سوی دانشکده ها ارسال شد ، ۱۴۱۳ مجوز توسط کمیته ایمنی، صادر و ۷۸۷ دانشجو به خوابگاه ها معرفی شدند.
دکتر جعفریان خاطر نشان ساخت: تعداد جلسات دفاع پیش بینی شده برای نیمه اول سال ۹۹، ۱۰۹۱ جلسه می باشد که تاکنون ۵۴ درصد از آن محقق شده است.
وی در خصوص تعداد دانشجویان رسوب کرده (تعداد دانشجویانی که فرای دوره سنوات مجاز در دانشگاه حضور دارند) نیز تصریح کرد: تعداد کل دانشجویان رسوب کرده در مقطع کارشناسی ارشد ۱۹۳۸ و در مقطع دکتری ۱۲۶۶ نفر است.
وی از دانشکده ها خواست حداکثر طی یک ترم درخصوص این دانشجویان تعیین تکلیف و اقدام کنند.
مدیر پژوهشی دانشگاه یادآور شد: براي دانشجویان نو ورود نیز برنامه مدونی از سوی معاونت پژوهشی تصویب و برای اجرا به دانشکده ها ابلاغ می شود که سبب ایجاد تغییراتی در تمدید تحصیلی دانشجویان خواهد شد و دانشجویان می توانند با حفظ کیفیت در طول تحصیل حضور فعال داشته باشند و در سنوات مجاز از رساله یا پایان نامه خود دفاع کنند.
درادامه اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مسائل پژوهشی پرداختند و دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری نیز به برخی از سوالات مطرح شده، پاسخ داد. رییس دانشگاه نیز از مدیر امور پژوهشی و امور آزمایشگاه ها خواست تا در خصوص نگرانی های مطرح شده درباره مسائل پژوهشی دانشگاه مانند دسترسی به آزمایشگاه ها برای ورودی های جدید و افزایش ساعت کار آزمایشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی تمهیدات لازم را انجام دهند.


21 آبان 1399 / تعداد نمایش : 969