متن کامل خبر


 
کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران ۱۴ و ۱۵ آبان ۹۹ با همکاری انجمن ماهی شناسی در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه (پردیس نور) به صورت مجازی – نیمه حضوری برگزار شد.

هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران بهمن ماه ۹۸ با راه اندازی وب سایت همایش و ثبت کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) آغاز به کار کرد و بیش از ۲۰۰ عنوان مقاله توسط دبیرخانه همایش در ۷ گرایش از علوم مرتبط با ماهیان شامل: ارائه شناسی و سیستماتیک، تنوع زیستی و حفاظت از ماهیان، زیست شناسی فیزیولوژی و بوم شناسی ماهیان، ژنتیک و تکوین ماهیان، تکثیر و پرورش ماهیان، بهداشت و بیماری های ماهیان و فرآوری محصولات ماهیان دریافت و ارزیابی شد.
با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تنها اعضای انجمن ماهی شناسی ایران و تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشکده در سالن برگزاری حاضر بودند و سایر شرکت کنندگان به شکل مجازی و از طریق نرم افزار BigBlueButton در کنفرانس حضور یافتند و ارائه مقالات در دو سالن مجزا به طور همزمان انجام شد.
در مراسم افتتاحیه این همایش دکتر عبدالمحمد عابدیان رییس همایش، دکتر محمود بهمنی رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و دکتر محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه سخنرانی کردند.
مراسم اختتامیه هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران نیز با قرائت بیانیه پایانی در ۹ بند توسط دکتر محمد صادق علوی یگانه دبیر علمی کنفرانس و تقدیر از سه ارائه به صورت سخنرانی و سه ارائه بصورت پوستر به عنوان مقالات برگزیده و تجلیل از تعدادی از دست اندرکاران برگزاری همایش با اهدای لوح و جوایز پایان یافت.
گفتنی است سه کارگاه جنبی با عناوین ریخت سنجی هندسی با روش خط سیر پیرامونی، اصول سنجش آنزیم ها در ماهیان و آشنایی با اصول تکثیر و پرورش ماهی Danio rerio طی روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان و قبل از شروع کنفرانس به صورت مجازی برگزار شد.


19 آبان 1399 / تعداد نمایش : 1027