متن کامل خبر


 
پیام تسلیت رییس دانشگاه در پی حمله تروریستی به دانشگاه کابل

خلاصه خبر: رییس دانشگاه با ارسال یادداشتی خطاب به رییس دانشگاه کابل، شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت دکتر محمد تقی احمدی به شرح زیر است:
برادر ارجمند جناب آقای دکتر محمد عثمان بابری
رییس ارجمند دانشگاه کابل
خبر تاسف بار حمله تروریستی به دانشگاه کابل و شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان عزیز آن دانشگاه، موجی از تأثر و تألم را در جامعه دانشگاهی کشور جمهوری اسلامی ایران؛به ویژه در دانشگاه تربیت مدرس که میزبان جمعی از دانشجویان ارجمند افغانستانی است، برانگیخت.
دانشگاهیان تربیت مدرس خود را در غم از دست رفتن این عزیزان همراه دانسته، و پیام تسلیت خود را به همه دانشگاهیان اعلام نموده و این عمل جاهلانه توسط بدخواهان ملت افغانستان را محکوم می ‌نمایند. تردیدی نیست که جوانان آگاه و فهیم افغانستانی با سلاح علم، دانش، و ایمان و فرهنگ غنی اسلامی سرانجام عاملان، مجریان و حامیان تروریسم را از سرزمین خود ریشه کن خواهند کرد. مایلم تاکید نمایم دانشگاه تربیت مدرس بعنوان یک دانشگاه نوآور و پژوهشی همواره در مسیر توسعه علم و فناوری در کنار دانشگاه کابل خواهد بود.
گفتنی است روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه طی یک حمله تروریستی به دانشگاه کابل ۳۵ تن کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند. مهاجمان که سه نفر بودند پس از انفجار ورودی دانشگاه با اسلحه وارد محوطه و کلاس‌ها شدند و دانشجویان را به رگبار بستند. این حمله وحشیانه با ورود نیروهای امنیتی افغانستان و کشته شدن ضاربان پایان یافت.


17 آبان 1399 / تعداد نمایش : 897