متن کامل خبر


 
تمدید امکان برگزاری همایش های علمی به صورت مجازی

خلاصه خبر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای به روسای دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی، انجمن های علمی و پارک های علم و فناوری از تمدید امکان برگزاری همایش های علمی به صورت مجازی تا پایان اسفند ماه سال جاری خبر داد.

در نامه دکتر منصور غلامی آمده است: با توجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ادامه رعایت پروتکل های ابلاغی و جلوگیری از تشکیل اجتماعات گسترده در کلیه مجامع از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، امکان برگزاری همایش ها به صورت مجازی تا ۲۹ اسفند ماه ۹۹ تمدید می گردد.
دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، انجمن های علمی و پارک های علم و فناوری می توانند با رعایت سایر مفاد و شرایط آیین نامه همایش های علمی مصوب نسبت به برگزاری همایش به صورت مجازی اقدام نمایند.
نظارت و حسن برگزاری و کیفیت این همایش ها بر عهده رییس دانشگاه و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، انجمن های علمی و پارک های علم و فناوری است.
با توجه به تاخیر در برگزاری جلسات هیات امنای برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، ثبت همایش های علمی بین المللی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با مسئولیت رییس دانشگاه یا موسسه مربوطه حداکثر تا دو ماه پس از برگزاری همایش، مورد تایید بوده و ثبت نهایی همایش مزبور بلافاصله پس از ارائه مصوبه هیات امنا و دریافت مجموعه مقالات همایش مربوطه صورت خواهد گرفت.
گفتنی است این نامه، پیرو نامه پیشین وزیر علوم در ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری است که بر اساس آن امکان برگزاری همایش های علمی به صورت مجازی تا ۲۳ آبان ماه ابلاغ گردیده بود.


5 آبان 1399 / تعداد نمایش : 1048